30 milionů, Lischka a 15 procent z dalšího přestupu? Na to "Rosa" nepřistoupil a Sor zůstává tam, kde je...

30 milionů, Lischka a 15 procent z dalšího přestupu? Na to "Rosa" nepřistoupil a Sor zůstává tam, kde je...

Když vedení Baníku nabízelo za Davida Lischku na konci uplynulého kalendářního období 10 milionů korun, Sparta to odmítla a čtyřiadvacetiletého stopera si demonstrativně stáhla na Letnou již po půl roce.

I když exjablonecký obránce začal v Praze zimní přípravu, nakonec přeci jen poputuje zpět na Bazaly do kádru Ondřeje Smetany.

Ambiciózní Ostrava totiž svou nabídku navýšila a podle Deníku Sport svůj cíl získala na sumu, která překročila hranici 15 milionů korun, což už se přiblížilo představě slavného "S".

Tomáši Rosickému naopak nevyšlo souběžné lanaření o tři roky mladšího nigerijského křídelníka Yiry Sora, který je součástí ostravského dění od loňského února.

To vše i přesto, že Baníku nabízeli 15 milionů korun a zmíněného Lischku k tomu. Václav Brabec však za mladíka s pětadvaceti prvoligovými starty žádalo mnohem více.

Konkrétně 30 milionů korun, Lischku a navíc 15 procent z případného dalšího transferu jinam.

A na to už ve třetím týmu tabulky neslyšeli a bývalý hráč celku 36 Lion FC, u nějž paradoxně svítí na transfermarkt.com cena 12,5 milionu korun, tak minimálně pro jarní část zůstane na slezské půdě.

P.S.: Baník těsně před odletem na turecké soustředění odeslal do Dukly na dalšího půl roku dvacetiletého krajního záložníka Lukáše Ciencialu. Ten tak na Julisce absolvuje kompletní druholigovu sezonu až do června.

Zaplatí Češi za vlivného Křetínského stamiliony kvůli čáslavské hoře odpadků překřtěné na West Ham Hill?

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.