Oproti Jablonci je to velký rozdíl, hodnotí první dny ve Spartě Čvančara

Oproti Jablonci je to velký rozdíl, hodnotí první dny ve Spartě Čvančara

Pět střel na bránu Chrudimi, z té poslední konečně i gól. Tak vypadala premiéra nové ofenzivní posily Letenských Tomáše Čvančary. Do té vedl podzimní střelec Jablonce Spartu jako kapitán a první střelenou brankou přispěl k výhře 5:0.  

“Byl to kvalitní zápas, Chrudim hrála z hlubokého bloku. Snažili jsme se tam nějak dostat, rozbíhali jsme je. Řekl bych, že jsme to zvládli dobře, i s ohledem na tu zátěž, kterou teď máme. Splnilo to očekávání,” hodnotil Čvančara pro web Sparty svou premiéru v rudém dresu. Spokojen s ním byl i trenér Pavel Vrba.  “Čvančara dal gól, což je dobře pro hráčskou kasu. Mohl dát ještě další dva. Jednu situaci tam měl hlavou, jednou byl ve finální fázi dobře postavený, ale bohužel se neprosadil. Přichází k nám hráč, s nímž musíme počítat. Věříme, že nám v útočné fázi pomůže,“ citoval kouče Letenských iDnes.

Právě neproměněné šance mohou novopečenou posilu mrzet nejvíce. Ve střeleckých pozicích s příležitostí prolomit obranný val Chrudimských se zjevil několikrát, otevření skóre nakonec místo něj ale musel obstarat Adam Hložek. Až následně pak Čvančara uspěl sám.  “Byly tam dvě hlavičky, které mi brankář hezky chytil. Víc mě mrzí ta šance po krásné přihrávce Čeldy. Přebral jsem si to na prsa, střílel jsem na první tyč, ale netrefil jsem to dobře. Mrzí mě to, ale snad příště se to povede,” komentoval svá na úvod přípravy vychýlená mířidla Čvančara.

V jeho prospěch hovoří aktuální fáze přípravy Sparty, kdy tým šel do zápasu z plného tréninku. Čvančara si nestěžuje. “Běháme hodně kilometrů, nabíráme objem. Je to těžké, ale je to všude stejné, prostě je potřeba v zátěži a pod tlakem pracovat,” hlásí smířeně. A pochvaluje si zázemí Sparty. “Byl jsem v Jablonci, nechci říct, že tam to bylo špatné, ale je to velký rozdíl. Jak jsem říkal, je znát, že jsme ve velkém klubu,” srovnává své minulé a současné působiště.

zdroj: sparta.cz/iDnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.