Na návrat do Česka prý má Pavlenka ještě čas: Kdyby se naskytla nějaká nová země a zkušenost, nebránil bych se

Na návrat do Česka prý má Pavlenka ještě čas: Kdyby se naskytla nějaká nová země a zkušenost, nebránil bych se

Čtrnáctinásobný reprezentant Česka Jiří Pavlenka sice v současnosti disponuje jen druholigovým statusem a navíc mu bude za pár měsíců už 30 let, nicméně i tak si pořád drží tržní cenu okolo 2,5 milionu eur.

Na podzim toho kvůli zranění za Werder Brémy ve druhé bundeslize moc neodchytal a dle svých slov se chtěl vrátit dřív. I tak je ovšem rád alespoň za sedm startů z konce podzimu. Protože mu však na Weserstadionu již letos v černu končí smlouva, je otázka, zda současnou adresu za pár měsíců po pěti letech služeb neopustí. Tím spíš, že jsou Brémy v tabulce až sedmé a první ligy se hned vrátit nemusí...

"Všichni chtěli být třeba mezi prvními třemi a mít nějaký náskok. Bohužel to u nás bylo celkem turbulentní. V létě hodně hráčů odešlo a spoustu nových přišlo. V první části sezony po dobrých výsledcích přišly špatné a bylo to nahoru dolů. Až ke konci se to trošku ustálilo, vyhráli jsme třikrát za sebou a dotáhli týmy před námi," uvedl v interview pro sport.cz rodák z Hlučína, jenž v Česku prošel Baníkem i Slavií.

Sám zkušený strážce svatyně zatím možnou změnu adresu veřejně rozebírat nechce. "Nerad bych předbíhal, chci se soustředit na poslední půlrok, abychom ho výsledkově zvládli a postoupili. Tomu, co bude v létě, nechávám volný průběh. Člověk má pořád nějaké ambice. Chtěl bych hrát první ligu a nastupovat mezi nejlepšími. Úplně si nedokážu představit, že bych pokračoval ve druhé lize," přidal na sport.cz klient agentury Sport Invest, jenž se nebojí ani přeřazení do béčka. "Nezažil jsem situaci, že by hráče, který se rozhodl neprodloužit končící smlouvu, hodili do béčka a tím to haslo. Tady se to tak moc nedělá, třeba někteří tolik nehráli, ale pořád byli v kádru," připomněl na sport.cz.

A co Fortuna:liga, kterou opustil v létě 2017? "Jednou bych se do Česka chtěl také vrátit, ale doufám, že na takový krok mám ještě čas. Neříkám, že chci za každou cenu zůstat v Německu. Kdyby se naskytla nějaká nová země a zkušenost, tak bych se tomu nebránil. Na druhou stranu v Německu jsou super podmínky nejen na fotbal, ale i na život s rodinou," zakončil sportem.cz citovaný Pavlenka.

Poslední půlrok nebyl z mojí strany ani celého týmu dobrý, připouští do polského Lubinu odcházející Doležal

Zdroj: sport.cz