Necelé tři týdny v Portugalsku? Délka slávistického pobytu Lavičku zaujala. Sám by tolik dnů nikdy nevolil...

Necelé tři týdny v Portugalsku? Délka slávistického pobytu Lavičku zaujala. Sám by tolik dnů nikdy nevolil...

Zatímco Plzeň svůj herní kemp ve Španělsku zrušila a v ohrožení jsou i soustředění Sparty nebo Sigmy, devatenáct dnů čítající slávistický pobyt v Portugalsku je v plném proudu. 

Co říká necelým třem týdnům "venku" Vítězslav Lavička? "V případě pobytu v teple jde i o správné načasování z hlediska délky pobytu. Nikdy jsem nevolil soustředění delší než dvanáct dnů. Jde o přijatelnou dobu pro všechny, a pohodlně se dají sehrát tři přípravná utkání. Vždy jsem si vyslechl i názor rady starších neboli zkušeného jádra týmu. Zaujalo mě, když Slavia vyrazila do Portugalska na devatenáct dnů. Sám jsem zažil něco podobného jako hráč ještě ve Spartě Praha. Tehdy jsme letěli do Jižní a Střední Ameriky, cestou zpět jsme navíc absolvovali ještě přípravné utkání v Portugalsku. Já byl svobodný kluk, ale i tak jsem vnímal délku soustředění jako nepřiměřenou. A co teprve kluci s rodinami. Pro ty šlo o hodně složité období," napsal ve svém komentáři pro sport.cz osmapadesátiletý odborník.

S Algarve má bývalý stratég Sydney či Slasku Wroclaw zkušeností také. Komplikací by však mohly být zrušené přípravné zápasy. Kupříkladu naplánovaný páteční souboj se švýcarským Servette Ženeva nakonec neproběhne...

"Osobně jsem podmínky v Algarve zažil a jsou naprosto super, takže z trenérského hlediska volbu Slavie chápu. Určitě vše dobře analyzovali. Případné konfrontace se zahraničními soupeři navíc představují hodně velký přínos. Covidová situace však i v tomto směru působí velké problémy. Pokud jsem správně zaregistroval, právě Slavia se pere se zrušením utkání, protože její soupeři do Portugalska nedorazili. V médiích jsem zaznamenal, že kempy v zahraniční rušily i týmy z Rakouska či jihu Evropy. Osobně jsem s kolegy vždy vybíral soupeře podle herního stylu, abychom narazili na něco nového a hráči se posouvali. Jenže teď musí být kluby rády za kohokoliv. A případná absence zápasů, to je úplná pohroma. Absolvovat třeba modelový zápas jen v rámci vlastního kádru, to pochopitelně ostrý souboj nemůže nahradit. Těžko se testuje forma hráčů," podotkl na webu sport.cz extrenér Sparty, Žižkova, Liberce či české jednadvacítky.

Pauza možná trvala delší dobu, než jsem sám chtěl, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Už budu zpátky, hlásí Kolář

Zdroj: sport.cz