Karabec: Dal jsem si nějaké osobní cíle, které se nepovedly. Musím na sobě ještě víc pracovat a snad to pak přijde

Karabec: Dal jsem si nějaké osobní cíle, které se nepovedly. Musím na sobě ještě víc pracovat a snad to pak přijde

Nejlepší hráč staršího dorostu za rok 2021 Adam Karabec (18), jenž nasbíral k tomuto datu za áčko Sparty 63 soutěžních startů, nemá problém přiznat, že považuje za svůj vzor o rok staršího spoluhráče Adama Hložka.

Jak by uplynulé kalendářní období zhodnotil? "V mých očích to mělo být zcela jasně lepší. Dal jsem si nějaké osobní cíle, které se úplně nepovedly. V tomto roce budu chtít tyto cíle naplnit a dokázat si, že na to mám," uvedl bojovně naladěný svěřenec kouče Pavla Vrby, jehož názor vyšel na webu fotbal.cz.

Dotyčné cíle se nebál konkretizovat a jak jste možná tušili, jde o herní vytížení. "Chtěl jsem se dostat víc na hřiště, ale vím, že výkony úplně neodpovídaly tomu, abych více hrál a aby se mi to povedlo naplnit," pokračoval záložník dvanáctinásobného mistra Česka.

Jak hodlá udělat to, aby se mu 2022 povedl z osobního hlediska ještě víc? "Musím na sobě ještě více pracovat a myslím si, že pak to přijde. Cílem bude postoupit, kam se dá a vyhrávat co nejvíce zápasů. Chtěl bych zažít s reprezentací do 21 let nějaký velký úspěch, toho bych si moc vážil. Tím úspěchem by byl určitě postup na mistrovství Evropy," objasnil v interview pro portál sport.cz kolega Sáčka, Nity, Hancka a spol.

A co klubové cíle na Letné? "Se Spartou chceme vyhrát titul. Myslím si, že tuto sezonu máme dobře rozjetou. Pro jaro jsme ještě v Evropě, máme MOL Cup, navíc budeme bojovat o titul. Takže to vypadá dobře a když se to povede co nejlépe, budu moc rád," uzavřel na fotbal.cz odchovanec Sparty, jehož konto zatím zdobí jeden pohárový triumf z ročníku 2019/2020.

Pauza možná trvala delší dobu, než jsem sám chtěl, ale všechno zlé je k něčemu dobré. Už budu zpátky, hlásí Kolář

Zdroj: nasfotbal.fotbal.cz