Trable v Bayernu! Mladý hráč má potíže se srdcem. Čeká ho dlouhá pauza, potvrzuje trenér

Trable v Bayernu! Mladý hráč má potíže se srdcem. Čeká ho dlouhá pauza, potvrzuje trenér

Alphonso Davies je jedním z nejnadanějších mladých fotbalistů dnešní doby. Svůj potenciál však nyní nedostane možnost rozvíjet.

Během pravidelného zdravotního vyšetření vyšel jedenadvacetiletému hráčovi konečně negativní výsledek na COVID, kvůli kterému zmeškal značnou část zápasů. Problém ale nyní nastal úplně jinde. Tam, kde to jen málokdo mohl čekat.

„Ve čtvrtek si celý náš tým prošel povinným kontrolním vyšetřením. Bohužel pro Daviese, když se konečně vyléčil z koronaviru a začal trénovat, tak se u něho objevily známky myokarditidy, tedy zánětu srdečního svalu,“ prozradil vrchní šéf mnichovské lavičky Julian Nagelsmann.

Prozatím je jen těžké určit, co s Daviesem bude. Lékařské doporučení si žádá hlavně klidový režim.

„Alphonso se opět odpojil od tréninku, patrně ho čeká delší pauza. Dozajista nám nebude k dispozici několik příštích týdnů,“ potvrdil Nagelsmann, který má na marodce ještě Leroye Saného, Dayota Upamecana nebo Leona Goretzku. Otazník visí i nad Kingsleym Comanem.

„Podstatné je zdraví našich hráčů. Myslím si, že máme dostatečně kvalitní kádr, abychom se mohli prát o výsledek i s tím, co tu teď máme k dispozici,“ dodal Nagelsmann, jehož mužstvo už tuto sobotu bude čekat bitva proti Kolínu.

Zdroj: BBC Sport