Ronaldo: Doba se změnila. Dříve mladí hráči naslouchali starším, teď jsou drzí a myslí si, že ví všechno

Ronaldo: Doba se změnila. Dříve mladí hráči naslouchali starším, teď jsou drzí a myslí si, že ví všechno

Fotbal se podobně jako každý jiný sport za ta léta posunul. Vede ta cesta ovšem směrem k lepšímu?

I když to možná mnohým nepřijde, jelikož máme před očima hru položenou na stále stejných základech, její pozadí se mění. Moderní technologie na hřišti nám mají zaručit férovější hru a mimo hřiště nám naopak mají dopomoct k lepším analýzám taktik soupeře.

Co je ovšem mnohem zásadnější změnou, to je přístup mladých hráčů. Ti už v tak nízkém věku disponují nezdravě vysokým egem, a navíc jim chybí i úcta ke starším. To mimo jiné vypozorovala i sama hvězdná značka CR7.

„Pamatuji si, že když mi bylo osmnáct let, tak si mě vždy vyhmátli starší hráči, aby mi udělili rady. Já to chápal, jsou starší a věděli toho mnohem více než já. Tohle je ale věc, kterou nová generace fotbalistů nějak nechápe a vůbec není schopna přijmout objektivní kritiku,“ rozpovídal se Ronaldo, který po více než deseti letech obnovil svou kariéru na severu Anglie v Manchesteru United.

„Zkušení hráči mohou pokaždé pomoct těm mladým. Uvedu to na příkladu. Když vám dám nějakou radu a vám to proletí jedním uchem dovnitř a druhým ven, pak se nikdy nemůžete stát lepším fotbalistou. Doba se změnila, teď jsou všichni drzí a myslí si, že vědí všechno,“ nelíbí se mu.

Každopádně nechci, abyste si toto tvrzení spojovali s kritikou hráčů Manchesteru, mluvím o hráčích obecně,“ dodával Ronaldo.

Zdroj: PL Productions