Covid nejvíce kouskuje fotbal. To je ten důvod, proč se jedněm daří a druhým ne, zlobí se Tuchel

Covid nejvíce kouskuje fotbal. To je ten důvod, proč se jedněm daří a druhým ne, zlobí se Tuchel

Na Thomase Tuchela a jeho Chelsea čeká velmi vyhlížený šlágr s Manchesterem City a vrchní architekt Blues z něho nadšený zrovna není.

Důvodem je právě probíhající pandemie koronaviru, která kouskuje hru, oslabuje mužstva a vesměs se nedá zastavit.

Co ovšem šéf lavičky Chelsea nejvíce nechápe, je to, kdo určuje ta pravidla, že se jednomu týmu vlivem velkého množství nakažených hráčů odloží zápas a druhému nikoliv. Zejména jeho kádr tato smůla, dá-li se tomu tak říkat, postihla.

„Samozřejmě, chtěli jsme útočit na titul, ale současná situace nám to nedovolila. Když chytíme formu, musíme se vypořádat s nepříznivou situací, kvůli které nám chybí klíčoví hráči,“ postěžoval si Tuchel, jenž to, kdo se nakazí, nemůže ovlivnit.

„Řekl bych, že tohle je ten zásadní rozdíl mezi námi a Manchesterem City. Oni netrpěli na tolik případů nákazy koronavirem jako my, proto vedou ligu o tolik bodů. Možná je to štěstí, možná jsou jen lépe připraveni, ale určitě měli méně případů nákazy a také jim nechybělo tolik hráčů jako nám,“ zdůraznil Tuchel.

Tuto sobotu nás mezi Chelsea a Manchesterem City bude čekat šlágr kola. Kdyby se svěřencům Pepa Guardioly podařilo opět uspět, oddálí se od londýnského celku na propastných třináct bodů.  

Zdroj: Sky Sports