Haalandův agent prozradil, jací dva klienti mají o jeho hráče největší zájem

Haalandův agent prozradil, jací dva klienti mají o jeho hráče největší zájem

Erling Haaland bude v letním přestupovém okně pravděpodobně společně s Mbappém nejžhavějším zbožím na trhu.

A zatímco u francouzského útočníka je poměrně jasné, že jeho další kroky půjdou do Realu Madrid, tak v případě Erlinga se ještě o cílové destinaci spekuluje. Údajně má záležet na mnoha faktorech.

„V první řadě má hlavní slovo vždy sám hráč a my jenom čekáme, jak se rozhodne. Pokud mi sdělí, že si přeje zůstat v Dortmundu, rád se mu pokusím vyjednat novou smlouvu. Pokud ale jeho srdce zatouží po přestupu, má práce bude mu ten přestup vyjednat,“ ujal se slova Mino Raiola, Haalandův agent.

Kdo si však takto cenné zboží může dovolit? Jeho výstupní klauzule je přijatelná pro mnoho klubů, ale poplatky za realizaci přestupu se údajně mohou vyšplhat až na 40 milionů liber.

„Haalandovy ambice jsou určitě vyhrávat tituly, což znamená, že pro něho připadá v úvahu Manchester City, Real Madrid, Bayern Mnichov a Barcelona. To jsou jediné velké kluby, které skutečně mohou pomýšlet na trofeje,“ zaznělo z Raiolových úst.

Zájemců je ovšem více. „Upřímně, kdo by nechtěl hráče takovýchto kvalit? Ten zájem evidujeme ze všech možných stran, ale uzší konverzaci  zatím s námi vedou Manchester City a Real Madrid. Finance má i Manchester United, ale ten z hlediska titulových ambic nepřipadá moc do úvahy,“ rýpl si Raiola.

Zdroj: Sport1

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.