Haraslín: Na Letné se cítím dobře, jsem vytížený, stále ve hře, a to mě baví. Určitě se tím ale nechci uspokojit

Haraslín: Na Letné se cítím dobře, jsem vytížený, stále ve hře, a to mě baví. Určitě se tím ale nechci uspokojit

Pětadvacetiletý slovenský křídelník s minulostí ve Slovanu Bratislava, Lechii Gdaňsk, Parmě či Sassuolu Lukáš Haraslín má za sebou svůj první půlrok ve Spartě.

Mimo rodnou zemi se však pohybuje již od roku 2013, kdy se jakožto nadějný teenager odebral na Apeninský poloostrov. "Jít v tak mladém věku od rodiny do světa, není jednoduché. Já jsem ale byl rozhodnutý, že chci hrát fotbal a musel jsem to brát jako hotovou věc. Dodnes toho nelituji," uvedl na stránkách sparta.cz fotbalista s přezdívkou "Šulo".

"Každé angažmá mě posouvá stále dopředu. Jsem velmi rád, že jsem právě ve Spartě. Cítím se dobře, jsem vytížený, stále ve hře, a to mě baví. Určitě se tím ale nechci uspokojit a chci se zlepšovat individuálně i týmově," pronesl reprezentant našich východních sousedů v interview pro web sparta.cz.

Držitel dvou polských trofejí z let 2019 a 2020 se usadil v základu prakticky od svého příchodu a zaznamenal pár tref včetně střeleckých zápisů do sítě Lyonu nebo Slavie, jíž pokořil v jubiljením derby číslo 300.

"Těší mě hlavně to, že jsme zápas vyhráli. Po dlouhé době jsme Slavii porazili. To, že jsem rozhodl já, je jen taková třešnička na dortu. Jsem rád, že jsme vyhráli jako mužstvo. Zápas se zapsal do historie, bylo to 300. derby. Teď ale máme před sebou další zápasy. Musíme se soustředit na ně," pokračoval rychlonohý záložník.

Video rozhovor se svěřencem kouče Pavla Vrby, který na podzim odehrál za letenské "S" 21 soutěžních zápasů s bilancí čtyř přesných zásahů, si můžete pustit na klubovém serveru.

„Vy o ten titul ještě přijdete,“ vyhrožoval Berbr Slavii. Během čtyř kol se pak její náskok ztenčil z 16 bodů na osm

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.