Potočný jako hroťák? Až získá další sebevědomí, tak to pro nás bude jen dobře, hlásí Horváth

Potočný jako hroťák? Až získá další sebevědomí, tak to pro nás bude jen dobře, hlásí Horváth
OBSAHUJE VIDEO

Plzeň v roce 2022 poprvé nezvítězila. Ve středu remizovala s lídrem FNL Zbrojovkou Brno 1:1 a za remízovým výsledkem se ohlédli jak střelec jediné západočeské branky Roman Potočný, tak asistent hlavního trenéra Pavel Horváth.

Pro Potočného, který byl do Doosan arény zapůjčen z Bazalů, šlo o první trefu v plzeňském trikotu. Uprostřed pracovního týdne tomu šel naproti tím, že nastoupil na hrotu útoku Viktorie.

"Jsem rád, že jsem dal gól. Jhon Mosquera dal krásný balon a já to jen dobře líznul, pak už to zapadlo na zadní tyči. Hrál jsem tam naposledy v Teplicích, je to tedy už delší dobu. Ale kluci mě dobře podporovali, cítil jsem se v pohodě. Všichni jsou tu skvělí fotbalisté, klape to, s týmem se sžívám a doufám, že to bude čím dám tím lepší," liboval si na webu fcviktoria.cz zkušený fotbalista.

Jeho rozvlnění sítě přivítal i realizační tým, který už vyhlíží návrat Jeana-Davida Beauguela. "Postavou i zkušenostmi je zajímavý hráč i na pozici hrotového útočníka, kde nastoupil. Dobře drží míč, je s ním šikovný a má dobré standardky. Myslím si, že až získá další sebevědomí, tak to pro nás bude jen dobře," přednesl Pavel Horváth.

Viktoria v zimní přípravě poprvé inkasovala. "Bylo to z takové nepřehledné situace, kdy jsme špatně komunikovali. Ale jinak jsme viděli hodně pozitivních věcí. Měli jsme spoustu šancí, bohužel jsme proměnili jenom jednu. Zápas ovšem proti dobrému soupeři špatný nebyl," přidal na webu fcviktoria.cz bývalý kouč Příbrami, Domažlic či Sokolova, jehož si stáhl zpět do Štruncových sadů Michal Bílek.

Na Křetínského sparťanské éře shledávám nejpozitivnější, že si nekoupil úspěch, hlásí Csaplár

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.