Slávistický zájem o Filu a Juráska? Oba mají nastavenou hlavu tak, že zůstávají v Boleslavi, tvrdí Jarolím

Slávistický zájem o Filu a Juráska? Oba mají nastavenou hlavu tak, že zůstávají v Boleslavi, tvrdí Jarolím

V úvodu roku 2022 se psalo i mluvilo o tom, že by mohli do Slavie zamířit dva boleslavští mladíci a členové české jednadvacítky David Jurásek (na podzim v lize 1132 odehraných minut) a Daniel Fila (656 minut).

Úřadujícímu mistrovi z Edenu se však jednání dosud nepodařilo dotáhnout do konce a pokud se nestane nic mimořádného, i jarní část stráví ve městě automobilů.

"Myslím, že oba mají nastavenou hlavu tak, že tady zůstávají. Věřím, že je to pro nás i pro ně dobře. Musejí ještě udělat kus práce, ale jsou na dobré cestě," ozřejmil v interview pro web sport.cz hlavní kouč nyní šestého celku tabulky Karel Jarolím.

Jednadvacetiletého křídelníka Juráska předělal Jarolím na levého beka. "Myslím, že je to pro něj dobrá pozice. Řekl bych, že je vnímavý. Pracuje na sobě, to je důležité. Přišel sem z druhé ligy z Prostějova, prakticky nikdo o něm nevěděl a za půl roku o něj má zájem Slavia, to je dobrá vizitka celého klubu," liboval si na sport.cz velezkušený kormidelník s minulostí ve Slavii i u české reprezentace.

Devatenáctiletý forvard Fila, který si ve Fortuna:lize připsal 4 branky, je ještě o dva roky mladší než Jurásek a jeho adaptace probíhala pomaleji. "Věřím, že je to teď u něj lepší než třeba v létě. Mohl mít pocit, že sem přijde a bude to mít jako na talíři, ale takhle to nefunguje. Je to takové děťátko. Ale zakousl se a doufám, že se to na hřišti projeví. Problémy s ním nebyly, to ne. Ale musí se rvát. Musíme on i já mít pocit, že si místo zaslouží se vším všudy. Dan by měl mít otevřené oči, hrát s Milanem Škodou je pro něj obrovská škola," doplnil na sport.cz šéf kádru z Lokotrans arény.

Oba mladíci by tak měli v úvodu února odstartovat jaro tam, kde jsou, čili v domácím prostředí proti Baníku Ostrava.

„Vy o ten titul ještě přijdete,“ vyhrožoval Berbr Slavii. Během čtyř kol se pak její náskok ztenčil z 16 bodů na osm

Zdroj: fkmb.cz