Z korupce usvědčený Jablonský může po 15 měsících opět hrát. Je na něm vidět velká chuť, hlásí jeho kolega Jugas

Z korupce usvědčený Jablonský může po 15 měsících opět hrát. Je na něm vidět velká chuť, hlásí jeho kolega Jugas

V současnosti již třicetiletý zadák David Jablonský může opět po roce a čtvrt nucené pauzy hrát fotbal. Vypršel mu totiž trest FIFA za dávný pokus o ovlivnění zápasu.

K tomu mělo dojít před necelými deseti lety v rámci duelu tehdejší Juniorské ligy mezi Teplicemi a Plzní a odposlechy usvědčený stoper byl tehdy mezi dvanácti aktivními či bývalými obviněnými hráči.

Minulý týden se však zapojil do přípravy své Cracovii Krakow, za kterou si zahrál polskou Ekstraklasu naposledy v srpnu 2020.

Pakliže se mu bude dařit podobně jako před dlouhou přestávkou, v barvách aktuálně devátého celku tabulky bude moci navázat na třicet startů, které už v nejvyšší soutěži u našich severních sousedů má.

Defenzivní specialista, který vyhrál pohár v Česku i v Polsku, v minulosti prošel nejen zmíněnými Teplicemi, ale také Ústím, Čáslaví, Baníkem Sokolov, Tomem Tomskem a Levski Sofia.

V Krakově je spoluhráčem jak slovenského brankáře Lukáše Hrošša, tak o něco mladšího stopera Jakuba Jugase. "Je na něm vidět, že má do fotbalu velkou chuť. Nedával to nějak speciálně najevo, ale myslím, že vnitřně byl určitě šťastný, že opět mohl být součástí týmu a kabiny," uvedl na webu sport.cz někdejší střední obránce Slavie, Příbrami, Brna, Zlína, Mladé Boleslavi, Liberce i Jablonce.

Cracovia začíná jaro šestý únorový den domácím střetem s vedoucím Lechem Poznaň, v jehož záloze mimochodem operuje explzeňský Ba Loua. Bude u toho i Jablonský, který má na současné adrese kontrakt do letošního léta?

Sigma - Spartak, Bayer - Augsburg, Arsenal - Liverpool, United - West Ham, Chelsea - Tottenham, AC Milán - Juventus

Zdroj: sport.cz