Vztahy mezi Barcelonou a Bayernem? Prý už to není, co bývalo. Co tento názor přiživilo?

Vztahy mezi Barcelonou a Bayernem? Prý už to není, co bývalo. Co tento názor přiživilo?

Na hrací ploše je vítěz jasný a Barcelona musí uznale pokývat, že bavorský obr je v posledních letech mnohem lepším. V Lize mistrů dostal katalánský klub hned několikrát nařezáno a naposledy to loni na podzim znamenalo, že na jaře budou na Camp Nou hrát jen Evropskou ligu. I proto by mohl mít účastník La Ligy na slavnou bundesligovou značku pifku, ale klid zbraní není ani na přestupovém trhu.

Barcelona se zmítá ve finanční krizi a také výsledkově to letos není příliš oslnivé. Na trenérském křesle již došlo k výměně a klubová ikona Xavi se vrátila, aby vyvedla slavnou značku z období temna. Současný kádr jistě dozná celé řady změn, ale jisté je, že katalánský klub by jen nerad pouštěl své perspektivní mladíky.

A to je jeden z důvodu, proč je prezident klubu Joan Laporta velmi podrážděný a v rozhovoru pro Sport1 se nechal slyšet, že bavorský klub pořádá nájezdy na jeho hráče a snaží se jejich chlebodárce obejít. Předmětem zájmu mají být záložník Pedri a pravý obránce Dest.

„Je pravda, že Bayern si vyměnil pár zpráv s hráči Barcelony, aniž by klub informoval. Neřekl bych, že vztahy mezi kluby jsou velmi špatné, ale rozhodně už to není, co bývalo,“ zaznělo z tábora katalánského klubu, který se teď musí obávat, aby gigant z Mnichova při některém ze svých vábení neuspěl.

Zdroj: tribalfootball.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.