Součinnost se spoluhráči je mnohem jednodušší než v Jablonci, říká Čvančara, jehož překvapilo strahovské centrum

Součinnost se spoluhráči je mnohem jednodušší než v Jablonci, říká Čvančara, jehož překvapilo strahovské centrum

Vytáhlý útočník Tomáš Čvančara, jenž se v minulosti krátce zjevil také v italském Empoli, byl na podzim jasně nejlepším střelcem Jablonce, leč od jara se bude prát za Spartu, jíž prošel ve svých žákovských letech.

"Nabídek jsem měl víc, protože jsem měl povedený půlrok. Prosadil jsem se i v Konferenční lize, šel jsem do repre, kde jsem dal hned gól. Vnímal jsem nabídky, ale táhlo mě to do Sparty, protože jsem tady zažil mnoho příjemných chvil během mého mladí. Bylo to docela jednoduché rozhodování," uvedl na stránkách sparta.cz nový svěřenec Pavla Vrby.

Protože prošel mládežnický reprezentant hodně kluby jak v mládeži, tak v dospělém fotbale, může srovnávat a zázemí dvanáctinásobného šampiona české ligy staví vysoko...

"Když jsem poprvé viděl tréninkové centrum na Strahově, byl jsem překvapen. Je to tam opravdu pěkné a zároveň je tam všechno, co hráč potřebuje," doplnil kolega Hložka, Pulkraba, Juliše i Minčeva.

Přestup si zatím nemůže vynachválit, protože si polepšil ve všech směrech. "Všechno hodnotím velmi pozitivně. Skok z hlediska fotbalu není pro mě diametrální, ale co se týče zázemí a toho, jak to funguje v týmu, je to velký rozdíl oproti Jablonci. Jsem rád, že tady můžu být. Sparta je klub, který je dlouhodobě na vysoké úrovni a hráči, kteří ve Spartě jsou, patří k nejlepším v Česku. Podle toho to vypadá i na každém tréninku. Součinnost se spoluhráči je mnohem jednodušší," přiznal na sparta.cz Čvančara, jehož mužstvo se v dalších dnech utká s ruskými celky Rostovem a Lokomotivem Moskva.

Kompletní video rozhovor s vytáhlým exjabloneckým forvardem najdete na oficiálních stránkách jeho nového zaměstnavatele 

I když to původně vypadalo na Takácse, nakonec by mohl Baník v rámci kompenzace přivítat Ekpaie

Zdroj: sparta.cz