Zlínský talent Hellebrand vyhlíží maturitu i ligový průlom

Zlínský talent Hellebrand vyhlíží maturitu i ligový průlom

Trochu v ústraní a stranou mediálního zájmu tráví lednovou přípravu zlínští fotbalisté. Jako jedni z mála v lize vynechali výjezd na zahraniční, sluncem zalité trávníky a tréninkové kilometry i herní přípravu polykají v domácích Luhačovicích, klidno je i na přestupové frontě, kde zatím jediným doplněním kádru Jana Jelínka je navrátilec Vukadin Vukadinovič.  

 Situace jako stvořená pro průnik do velkého fotbalu. Tak si může současnou situaci v kádru jedenáctého týmu ligové tabulky interpretovat mladý kreativní záložník Zlína Jan Hellebrand. Ten je na východu Moravy považován za ještě větší talent než jeho bratr Patrik, v současnosti hájící barvy Českých Budějovic, a právě v této zimní připravě se pokouší po pendlování mezi zlínským A- a B-týmem vydobýt trvalé místo ve zlínské kabině. 

“Je to o tom, jak budu pracovat na tréninku, tak i mimo něj. Pokud ukážu, že na to mám, tak to přijde,“ hodnotí mladý záložník svoje šance na udržení se v kádru a získání většího přídělu prvoligových minut. Svoje šance posílil střeleckým úspěchem v přípravě proti Zbrojovce Brno. Hellebrand se na sebe snaží po svém pozdějším zahájení přípravy trenéry trochu upozornit. “Bohužel jsem dojel později, jelikož jsem měl zdravotní problémy,“ konstatuje zlínský odchovanec a doplňuje, že se na přípravu v podstatě těšil, protože potřebuje kondičně dohnat svá zranění. “Nejhorší jsou pro mě běhy, ale bez toho to nejde,“ připouští. 

A kvalitu této zimní si jednoznačně pochvaluje. “Trenér Jelínek je hodně náročný,“ přiznává devatenáctiletý záložník. “Myslím si, že budeme určitě jako tým skvěle připraveni na zbytek sezóny. Tréninky jako takové jsou podobné, ale náročnost je určitě vyšší,“ hlásí Hellebrand, kterého na jaře vedle fotbalových čeká i jedna zkouška mimo fotbalové trávníky. Ta maturitní. Po ní navíc plánuje zkusit i vysokou školu. Plány na jaro tedy záložník Ševců nemá úplně malé.

zdroj: fcfastavzlin.cz