Plzeň ani Ostrava to zřejmě nebude. Klapne olomouckému zadáku Jemelkovi Dánsko nebo jaro stráví na Hané?

Plzeň ani Ostrava to zřejmě nebude. Klapne olomouckému zadáku Jemelkovi Dánsko nebo jaro stráví na Hané?

Turbulentní zimní přestávku zažívá olomoucký střední obránce Václav Jemelka. Na hráče se zahraničními (belgický Leuven) i reprezentačními zkušenosti na Adrův stadión už měly přijít dvě nabídky od ligové konkurence, teď se má podle informací MF Dnes má rýsovat další možnost přestupu do zahraničí.  

Nejprve si ryšavým zadákem plánoval rozšířit svoje možnosti skládání defenzivních řad plzeňský Michal Bílek. Poté jím měl Baník v úmyslu nahradit (dočasně) odejivšího Davida Lišku. Ani na jednu z těchto nabídek Ladislav Minář jako sportovní manažer Sigmy neslyšel. A tak se Václav Jemelka dál připravuje v modrém dresu Olomouce. Nyní má nicméně podle informací MF Dnes mít opora zadních řad Sigmy nabídku od nespecifikovaného klubu z dánské Superligy. Václav Jemelka nicméně možnou změnu působiště aktuálně neřeši.

“Teď se však soustředím hlavně na to, abych se dostal zpátky do formy, abych předváděl co nejlepší výkony, abychom se zvedli jako tým. Když budeme stoupat tabulkou, můžu potom třeba ještě přemýšlet nad tím, že si mě někdo všimne,” prohlásil bek Olomouce v rozhovoru pro Mladou frontu. Zároveň si na zájem dalších klubů z širší české špičky ani zahraničí rozhodně nestěžuje. “Samozřejmě to potěší, ale zatím to z různých důvodů nevychází,” okomentoval Jemelka přestupové spekulace, které jsou s jeho jménem spojovány.  

A jaro podle všeho spojuje především s Olomoucí, Které hodlá pomoci k co nejlepšímu umístění. Dosavadní desáté místo pro svěřence Václava Jílka zatím příliš dobré vysvědčení není. “Bodové rozdíly nejsou až tak velké. Lehce se řekne: vyhrát tři zápasy a jste jinde. Ale to bychom chtěli. Dobře začít, získávat body, pak získáme i potřebné sebevědomí, které nám občas chybí. Start je hodně důležitý,” uzavírá Václav Jemelka s tím, že kádr Sigmy má rozhodně vyšší kvalitu, než současné postavení v tabulce naznačuje.

zdroj: MF Dnes