Zájem Sparty je motivací, ale rozhodně ne téma, přiznává olomoucký Růsek

Zájem Sparty je motivací, ale rozhodně ne téma, přiznává olomoucký Růsek

Útok na první šestku. To je jednoznačná meta pro Sigmu Olomouc, která se na jarní část ligové sezóny, před kterou okupuje desáté místo se čtyřbodovou ztrátou na šestou Mladou Boleslav přípravuje na středomořské Maltě. A forvard Antonín Růsek by v této výzvě měl fotbalově  v ideálním případě hrát ještě větší roli než  na podzim, kdy za Olomouc nastřílel pět gólů.  

Chvíli se spekulovalo, jestli zimní přípravu nebude trávit se Spartou ve Španělsku. Jeho jméno mělo být probíráno na Letné jako střednědobá náhrada za Adama Hložka. Nakonec ale Antonín Růsek svou zimní přípravu - jako už tradičně, poslední tři roky tady byl se Zbrojovkou Brno - tráví na středomořské Maltě. A tvrdí, že se možností velkého přestupu po pouhém půlroce v Olomouci rozhodit nenechal. “Samozřejmě, takové zvěsti se k vám donesou. Je to motivace, ale přestup? To ne, to určitě není téma,” komentoval spekulace v rozhovoru pro Deník samotný Růsek.

A naopak doufá, že pozitivní závěr podzimu v jeho podání po  přestupu na moravské trase mezi Brnem a Olomoucí bude pokračovat i na jaře. Přestup si totiž zatím jednoznačně pochvaluje. “Nechci říkat, že by pro mě byl přestup vysvobozením, ale v Brně jsem byl už přes závit. Potom si to nějakou dobu sedalo, neměl jsem zrovna dobrou formu, ale pak to šlo,” komentuje Růsek pět podzimních gólů, které nastřílel až poté, co se mezi experty začala objevovat myšlenka, že tenhle přestup Ladislavu Minářovi a Antonínu Jílkovi úplně nevyšel.

“Ano, začátek nebyl dobrý,” připouští pro Deník Růsek, který to měl hodně opačně než samotná Sigma. Ta svými výkony poutala především na začátku podzimu, kdy v prvních pěti ligových zápasech zaznamenala tři výhry, aby v následujících čtrnácti utkáních přidala jen další dvě. Růsek si naopak tři z pěti svých podzimních tref schoval do posledních tří zápasů ve kterých na podzim nastoupil. Takže jedním z jeho úkolů pro jaro je synchronizace osobní formy s tou týmovou.

zdroj: Deník