Dokud budu v kabině já a další starší kluci, uděláme pro záchranu všechno, slibuje před jarem Papadopulos

Dokud budu v kabině já a další starší kluci, uděláme pro záchranu všechno, slibuje před jarem Papadopulos

Před sezónou měl zvažovat jak dál. Podle spekulací přilétlo za Michalem Papadopulosem lano z Baníku, měl nabídky z Polska, zvažoval prý i konec kariéry. Nakonec se nechal umluvit ještě na jednu sezónu v Karviné. A podzim se nepovedl. Devatenáct zápasů. žádná výhra, pouhých pět bodů, poslední místo.  

Velkou přestavbou prochází kádr otloukánka ligového podzimu MFK Karviná. V týmu Bohumila Páníka, který je v tuto chvíli beznadějně poslední a na předposlední Teplice ztrácí šest bodů - to jest víc než kolik jich získal za celý podzim - nezůstal takříkajíc kámen na kameni. Jednou z mála stálic a pevných bodů je útočník Karviné Michal Papadopulos. Ten podle všeho i na jaře bude jedním z trumfů, na které bude Páník a Karviná ve své obtížné cestě za záchranou bude spoléhat. A Papadopulos slibuje, že nic nevypustí.

“Dokud budu v kabině já a další starší kluci, tak uděláme všechno pro to, abychom ligu zachránili. To všem fanouškům můžu slíbit. Je to obrovská motivace pro nás všechny - čím víc nás totiž lidé odepisují, tím víc se budeme rvát. Určitě se o záchranu popereme a jako výhodu vnímám i nadstavbovou část s dalšími pěti zápasy,” prohlásil pro klubový web před odletem na soustředění do Turecka hráč, kterému chybí pouhých sedm tref ke vstupu do Klubu ligových kanonýrů. Teď má nicméně Michal Papadopulos poněkud jiné starosti než osobní statistiky.

Karviná na jaře bude hrát pouze jedenáct zápasů (plus dalších pět ve skupině o záchranu), takže potřebuje začít sbírat body prakticky okamžitě. Přičemž k prvnímu jarnímu zápasu zajíždí do místa, odkud se body prostě nevozí, do pražského Edenu. A potřebuje se co nejdřív nastartovat. “Sice začínáme na Slavii, ale potom máme doma Jablonec a jedeme do Teplic. To budou pro nás ohromně důležité zápasy. Když se zvládnou a základní část zakončíme tak, abychom měli týmy před sebou na dosah, tak pořád je reálná šance na záchranu – klidně i přes baráž. Je to fotbal a v něm je možné všechno. Potřebuje prostě pravidelně sbírat body,” uzavírá Papadopulos.

zdroj: mfkkarvina.cz