Ostatní si možná skládají domino, ale my hrajeme fotbal, hlásí sportovní ředitel Leverkusenu Rolfes a tvrdí, že Schick zůstane

Ostatní si možná skládají domino, ale my hrajeme fotbal, hlásí sportovní ředitel Leverkusenu Rolfes a tvrdí, že Schick zůstane

Na hrot útoku si s předstihem pojistil Sardara Azmouna ze Zenitu Petrohrad, ale tvrdí, že s možným odchodem Schicka to nemá nic společného. Sportovní ředitel Bayeru Leverkusen Simon Rolfes naopak prezentuje přesvědčení, že český ostrostřelec bude v BayAreně k vidění i  příští sezóně.  

Zájem mají mít největší evropské kluby, Bayer Leverkusen a jeho sportovní ředitel Simon Rolfes se cvrkotem kolem Patrika Schicka nenechává vůbec rozhodit. "Musíte se zeptat mého kolegy Sebastiana Kehla, zda je Schick kandidátem odchodu. Ale Patrik také řekl, že se cítí naprosto pohodlně. Má s námi dlouhodobou smlouvu a o odchodu z klubu vůbec neuvažuje. Patrik je velmi důležitým stavebním kamenem. Ostatní mohou hrát domino, ale my hrajeme fotbal," prohlásil Rolfes v pořadu "Die Lage der Lage" na televizním kanálu BILD.

A ve smyslu Schickovy smlouvy, jež má platnost až do roku 2025, dodává zajímavý detail: "Než se objeví příliš mnoho spekulací - Patrik, stejně jako Florian Wirtz, nemá výstupní klauzuli, a proto máme možnost hrát podle našich pravidel. Ale věřím, že u nás má šanci stát se nejen špičkovým hráčem, ale také lídrem týmu. Nakonec je to pro útočníka další vývojový stupeň směrem k absolutní špičce - u nás může tento krok udělat velmi dobře," tvrdí Rolfes.

Přičemž ani letní příchod iránského střelce Sardara Azmouna podle něj není s těmito plány v konfliktu.  "Ne, v žádném případě. Sardar se skvěle hodí k Schickovi i k našim dalším ofenzivním hráčům. Máme dobrý kádr, který potřebujeme na některých pozicích rozšířit a v některých aspektech zlepšít. A Sardar Azmoun je v našich očích dobrý podpis. Má vysoké bodové hodnoty, mnoho gólů a asistencí,  zkušenosti, dobrou hru hlavou a rychlost. Proto - Schick a Azmoun," uzavírá Rolfes.

zdroj: Bild.de