Nejvíc času teď trávím asi s Minčevem, říká uzdravený Højer. A co jeho nejoblíbenější Češi?

Nejvíc času teď trávím asi s Minčevem, říká uzdravený Højer. A co jeho nejoblíbenější Češi?

Sparta už opět může počítat s dánským krajním bekem Casperem Højerem, který odehrál na přípravném kempu v Marbelle svůj první zápas po řadě měsíců pauzy. 

"Bylo to pro mě velmi těžké. Hlavně kvůli tomu, že jsem do té doby ještě nebyl vážněji zraněný. Najednou jsem byl mimo na pět až šest měsíců. V takových situacích je třeba hledat pozitiva a v určitém pohledu to musím brát jako požehnání, že jsem mohl pracovat na jiných věcech, na které není jinak dost času, když se trénuje a zápasy jsou každý týden. Za tu dobu jsem zapracoval hodně na síle. Toto období však bylo velmi náročné mentálně, ale myslím si, že jsem silný člověk, který takové věci dokáže zvládnout, a to i přesto, že se mi to stalo hned po přestupu do nové země. Návrat jsem zvládl díky fyzioterapeutům, kteří mě vedli správným směrem a byli na mě velmi hodní. Hodně mi všechno usnadnili," uvedl na sparta.cz Højer.

Když do klubu přicházel, v kádru byli i další seveřani jako Andreas Vindheim či David Moberg Karlsson. V lednu 2022 už to však neplatí. "Momentálně nejvíc času trávím asi s Martinem Minčevem, protože je také ze zahraničí a mluvíme spolu anglicky. Ale kromě něj taky s českými kluky. Rád trávím čas s Julišem, Sejkem, Pulkrabem, ale také s Holcem, Peškem, Wiesnerem a Haraslínem. Klidně bych mohl zmínit i další mladé kluky: Hancka, mladého Krejčího, Karabce a Hložka. Je tu spousta kluků, se kterými trávím volný čas, ale pokud jsme mimo hřiště, tak je to nejvíc s Minčevem," informoval na stránkách sparta.cz Højer.

Součástí letenského "S" už je půl roku. Jak za tu dobu pokročil s češtinou? "Naučil už jsem se toho hodně. Některá slova samozřejmě při rozhovoru nemůžu říkat. Dobře umím zejména čísla a běžné fráze jako například: ,Ahoj, dobré ráno. Je pro mě ale těžké vám na kameru říkat něco v češtině," ozřejmil na klubových stránkách sedmadvacetiletý zadák s minulstí v Aarhusu.

A jak se rodákovi z Kodaně líbí česká metropole? "Praha je velké a krásné město. Řekl bych, že je docela podobné Kodani, tedy městu, odkud pocházím. V Praze je hodně možností, jak trávit volný čas. Líbí se mi tu a cítím se v Praze komfortně," přidal na sparta.cz svěřenec Pavla Vrby.

Kompletní interview najdete na oficiálním webu jeho chlebodárce.

Byla to výborná příprava, chválí si Algarve Trpišovský a plánuje další pohyby v kádru

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.