Karafiátovi se Suchým je vyčítána komunikace. Kouč očekává, že by si to měli na hřišti lépe organizovat...

Karafiátovi se Suchým je vyčítána komunikace. Kouč očekává, že by si to měli na hřišti lépe organizovat...

Šestá Mladá Boleslav inkasovala během 19 podzimních vystoupení 28 branek, což není úplně málo a lepší bilanci má v tomto směru i sedmý Hradec Králové nebo devátý Slovan Liberec.

Právě defenzivní řada je místo, kde by tým z města automobilů potřeboval posílit. Minimálně podle názoru jeho hlavního trenéra Karla Jarolíma...

"Máme trochu problémy na postu stopera a levého beka, což spolu souvisí. Preisler, který je levý obránce, totiž v průběhu podzimu nastupoval jako stoper. Tahle pozice nás trápí asi nejvíc," přiznal na sport.cz bývalý trenér českého národního mužstva.

Na jaře už by chtěla být Boleslav vzadu mnohem pevnější. "Musíme udělat posun v tom, že nemůže hrát naivně vzadu. To nás trápilo. Herní projev dopředu nebyl špatný, byť je potřeba ho vyjádřit gólově. Ale největší nedostatky jsem viděl v defenzivě v dohrávání situací. Je to o koncentraci jednotlivých hráčů, nemůžou se spoléhat, že to nějak dopadne. Kde mohou cokoliv ovlivnit, tak to ovlivnit musí," směřoval své výtky ke kabině Jarolím, jehož slova zazněla na sport.cz.

Svůj podíl viny na tom má stoperská dvojice Marek Suchý - Ondřej Karafiát. Směřoval kouč své týky i na ni? "Vyčítám jim komunikaci. Jasně, ne každý to má v povaze, ale od takhle zkušených hráčů očekávám, že by si to na hřišti měli organizovat. Bez komunikace to nejde. Musí to být lepší. Mluvit by měli ale všichni, pak se dá předejít spoustě nepříjemných situací," uzavřel portálem sport.cz citovaný držitel tří českých trofejí z let 2008, 2009 a 2016.

Při tréninku je radost na něj koukat, cítím, že ho to baví, chválí Jarolím veterána Škodu. Co ho ale mrzí?

Zdroj: sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.