Ibrahimovič stále na PSG nezanevřel. Jaké vidí šance, že by družina Pochettina ovládla Ligu mistrů?

Ibrahimovič stále na PSG nezanevřel. Jaké vidí šance, že by družina Pochettina ovládla Ligu mistrů?

Čtyřicetiletý švédský útočník Zlatan Ibrahimovič baví dlouhá léta fanoušky nejen svým talentem, ale i peprnými výroky. Ne vždy má však zapotřebí se do někoho strefovat a rýpat. V rozhovoru pro Le Journal du Dimanche padla řeč i na jeho bývalého zaměstnavatele PSG, který prahne po úspěchu v Lize mistrů, avšak tato prestižní milionářská soutěž se pro něj zdá být zatím zakletou.

V sezóně 2019/2022 dokráčel gigant z Paříže až do finále, v něm však nestačil na Bayern Mnichov a prohrál vinou jediné branky, kterou vstřelil ve druhém poločase Coman. Před rokem zase stopku v cestě za ušatým pohárem vystavil Manchester City v semifinále.

PSG již několik let doufá, že by mohlo v Lize mistrů uspět. I proto každé léto výrazně zbrojí a do svých řad přivádí nejvyhlášenější tváře současnosti. U kormidla je aktuálně argentinský kouč Mauricio Pochettino a Ibrahimovič věří, že by se to právě jemu mohlo podařit.

„Vystavět velkoklub se nedá za 24 hodin. Je to maraton s vzestupy a pády. Takové Chelsea to trvalo devět let, než po příchodu Romana Abramoviče vyhrála Ligu mistrů. Trénovat tým plný hvězd a talentovaných lidí není snadné. Podle toho, co ale vidím, se PSG ubírá správnou cestou,“ nechal se slyšet Ibrahimovič pro Le Journal du Dimanche.

Šance se nabízí již letos, neboť lídr Ligue 1 ve vyřazovací fázi Ligy mistrů opět nechybí. Los osmifinále mu ale do cesty postavil Real Madrid. Družina Pochettina s hvězdným útokem ve složení Messi, Neymar a Mbappé tak čeká velká výzva, ale cesta k triumfu se bez podobných výher neobejde.

Zdroj: sportskeeda.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.