Švancara míří do ringu: Věřím ve své úhyby, chci využít toho, že jsem nečitelný, protože mě nikdy nikdo neviděl boxovat

Švancara míří do ringu: Věřím ve své úhyby, chci využít toho, že jsem nečitelný, protože mě nikdy nikdo neviděl boxovat

Pátý březnový den se uskuteční v Brně třetí pokračování události "Tohle je box", jejímž vrcholem bude titulový duel v polotěžké váze mezi Jozefem Jurkem a Michalem Rybou, s tím, že součástí večera budou i jména jako Václav Pejsar, Fabiana Bytiqi nebo Lukáš Konečný. 

A proč o tom informujeme na fotbalovém webu?

Zmíněný chirurg s profesionální bilancí 52 výher a 5 porážek a někdejší mistr světa WBO v jedné osobě se totiž v hale Sono představí v exhibici, jejíž součástí bude také bývalý dlouholetý ligový útočník a současný mediální glosátor s vazbami na Zbrojovku Petr Švancara.

Bývalý forvard Slovácka, Brna, Žižkova, Slavie či Příbrami vyzve boxerkou ikonu společně se zpěvákem skupiny Eddie Stoilow Janem Žampou a boxerským fanouškem Petrosem Karidisem. Půjde o tři kola po třech minutách a každý ze zmíněných dostane příležitost zazářit v jednom z kol.

Pojme to čtyřiačtyřicetiletý "mercedes" zodpovědně a stráví následující týdny výhradně v tělocvičně u boxovacího pytle, nebo bude na místě činu improvizovat a pokusí se ony tři minuty pouze přežít?

"Mám to nastavené tak, že se vůbec neperu, není to úplně můj šálek kávy, ač mám mezi bojovníky pár známých, dokonce kamarádů. Třeba i díky svému fotbalovému exhibičnímu Mercedes týmu, kam zvu některé kluky, například Tomáše Hrona. Znám se s Jirkou Denisou Procházkou, hvězdou MMA. Ale není to tak, že bych se v té komunitě pohyboval, že by mě bojové sporty lákaly, relativně se toho i bojím, protože nejsem úplně zápasnický typ, není to můj šálek kávy. Třeba se mi povede Lukyho trefit na kule, vůbec mě nezajímá, že se to nesmí, ale třeba se mě pak chytí, protože ho to bude fakt bolet, a já ho srazím k zemi svojí pravačkou. Chtěl bych být ve všech médiích, že zrovna já přizabil takovou legendu boxu. Já mám podobné výzvy rád. Navíc je to pro dobrou věc, proto do toho jdu. Ale proč si nebouchnout do tak úspěšného boxera a trenéra, jako je Lukáš Konečný. Chtěl bych využít toho, že jsem nečitelný, protože mě nikdy nikdo neviděl boxovat, ani já to neviděl. V prvním kole po pár vteřinách použiji svůj plán a Lukýn se alibisticky zachrání tím, že si vezme suspenzor, nebo ho nachytám a ukončím ho. Věřím ve své úhyby, udeřím jako kobra. A když to nevyjde? V nejhorším budu muset navštívit zubního a budu na kašovité stravě," usmíval se v interview pro idnes.cz Švancara.

To vše se dozvíme již v úvodu příštího měsíce. Sám Konečný by z toho žádné haló nedělal. "Prosím berte tuhle exhibici jen jako zpestření velké a snad i povedené boxerské akce," uzavřel na svém Instagramu třiačtyřicetiletý rodák z Brna. 

Ligová generálka: Slavia - Baník, Sigma - Zbrojovka, Coupe de France: PSG - Nice, skotská Premiership, Liga Portugal

Zdroj: idnes.cz

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Lukáš Konečný (@lukas.konecny.78)