Kolik desítek milionů korun si musí v Gelsenkirchenu připravit v případě, že si budou chtít Vindheima ponechat?

Kolik desítek milionů korun si musí v Gelsenkirchenu připravit v případě, že si budou chtít Vindheima ponechat?

Kmenový sparťan Andreas Vindheim zatím udělal v Gelsenkirchenu, kde se potkal i se svým o dva roky starším krajanem Mariusem Lodem, velký dojem. 

Proti Holsteinu Kiel sice ještě strávil celý zápas na lavičce náhradníků, nicméně proti Erzgebirge Aue už odehrál kompletních devadesát minut a pod jasnou výhrou 5:0 se podepsal jak brankou, tak gólovou asistencí a přičiněním na dalších dvou přesných zásazích Schalke 04.

Není proto divu, že fanoušky aktuálně čtvrtého týmu druhé bundesligy z Veltins-Areny jeho premiéra nadchla a na hornické adrese se zrodil nový hrdina, jenž by mohl sedminásobnému mistrovi země pomoci zpět mezi německou smetánku.

List Bild už si zjistil, za kolik ho bude moci sportovní úsek Schalke 04 po případném uplatnění opce vykoupit z české metropole. Jedná se o stejnou částku, jakou za něj letenské "S" tři roky zpět zaplatilo Malmö...

Pakliže bude chtít slavná fotbalová adresa šestadvacetiletého rodáka z Bergenu získat natrvalo, Danielu Křetínskému bude muset vysázet na stůj 32,5 milionu korun. 

A to jak v případě, že se za pár měsíců povede návrat do bundesligy, nebo při scénáři, že se Schalke zdrží mezi druholigovou garniturou další ročník. Rudí by tak netradili, což se ne vždy povede.

Další šanci soutěžně zazářit bude mít Vindheim až pátý únorový den, kdy se jeho nynější mužstvo utká s Jahnem Regensburg.

Vrba: Je vidět, že Sparta má hodně zajímavou mládež, ne náhodou je béčko na druhé příčce v druhé lize

Zdroj: iSport.cz, Bild