Greššák? Jílek ho určitě přes hanáckou palubu nehodí a má pro to celou řadu pádných argumentů...

Greššák? Jílek ho určitě přes hanáckou palubu nehodí a má pro to celou řadu pádných argumentů...

Jedním z hráčů, kteří Sigmě pomohli na Tipsport Malta Cupu k prvnímu místu, byl i čerstvě třiatřicetiletý slovenský středopolař Lukáš Greššák, jehož hanáckou misi tu a tam zbrzdí zranění.

Letos v červnu končí bývalému hráči Ružomberoku, Spartaku Trnava i Zaglebie Sosnowiec na Andrově stadionu kontrakt a je otázka, zdali bude vůbec prodloužen...

Ostřílený záložník, jenž dorazil na Hanou již v létě 2019, totiž v ligové sezoně 2021/2022 zasáhl jen do pěti zápasů a dohromady strávil na trávnících jen 368 minut bez gólového vyústění.

Jak vše vidí hlavní kouč momentálně desátého týmu Fortuna:ligy Václav Jílek? "Určitě si na to sedneme. Všichni, kdo viděli ty zápasy, tak potvrdí, že patřil k našim nejlepším hráčům. Můj názor je takový, že týmu má stále co dát. Ještě není úplný veterán, oslavil na Maltě Kristova léta a ještě má pár let před sebou," zavěštil si na stránkách sigmafotbal.cz kouč s minulostí ve Spartě.

"Jeho přínos týmu má dvě roviny. Jedna je lidská. Má přesah k mladým hráčům. Na nic si nehraje, je k nim přímý. Tím, jak je pracovitý, je pro ně vzorem. Druhá věc je přínos na hřišti. Jako defenzivní záložník je to typ hráče, který se nebojí míče a je schopen udělat rozdílovou věc. Stejně tak i finální akci, což dokumentoval gólem v prvním zápase. Jeho předností je dobré načítání hry. I přes svůj věk má rychlé nohy a je schopen být v souboji včas. Kemp zvládl výborně. Pokud se jej bude držet zdraví, má týmu pořád co dát," doplnil na klubovém webu pětačtyřicetiletý odborník.

Sigma odehraje generálku na ligu proti Brnu a 5. února se představí na jablonecké Střelnici. Podle slov šéfa lavičky se tak v obou případech stane i s Greššákem na place.

Zdroj: sigmafotbal.cz