Do řady na Baráka se prý postavily i Atalanta a Conteho Tottenham. Jak reálná je Premier League podle jeho otce?

Do řady na Baráka se prý postavily i Atalanta a Conteho Tottenham. Jak reálná je Premier League podle jeho otce?

Sedmadvacetiletý reprezentant Antonín Barák je v poslední době v kurzu. Když ho chtěl loni West Ham United, prezident Hellasu Verona si za něj řekl 20 milionů eur (asi 490 milionů korun) a bylo ticho po pěšině...

Ne však na dlouho. Tento týden se na Apeninském poloostrově palo o Atalantě Bergamo, která se v posledních sezonách pohybuje v italské špičce a také o Newcastlu United, který by na na něj po příchodu nových majitelů bezpečně měl.

V současnosti se měl navíc podle britského tisku postavit do řady také Tottenham Hotspur, pro jehož pokladníka by exslávista také nemusel představovat zrovna neřešitelný problém.

Dvěma anglickými primáty ověnčené kohouty navíc trenérsky vede Antonio Conte, jenž má s italským prostředím bohaté zkušenosti a Baráka moc dobře zná, s tím, že si ho pamatuje i z jeho předešlých štací v Udinese, respektive Lecce.

Aktuálně sedmý celek Premier League prohrál v poslední době pouze s Chelsea a to hned třikrát. Pokud by to náhodou klaplo, Barák by v britské metropoli rozšířil záložní řadu, jejíž součástí jsou v této sezoně Hojbjerg, Winks, Lo Celso, Alli, Ndombélé, Son Heung-Min, Dier, Sessegnon, Skipp a Lucas Moura.

Záložníkův otec Antonín Barák starší však v tomto směru kapku krotí euforii, byť přiznává, že by mu vstup do ostrovního fotbalu přál, protože o tom jeho potomek vždy snil.

"Premier League má vysněnou asi většina kluků. Je to nejprestižnější soutěž, tak to mají jako takový ten sen. Ačkoli je Tonda za ten rok a půl v Itálii maximálně spokojený a všechno si tam sedlo, netají se, že kdyby přišla nějaká hezká nabídka z Premier League, tak by si ji chtěl vyzkoušet. Vím, že se tam něco objevilo, ale nevím, do jaké míry jsou ty informace validní. Jestli už klub oslovil sportovního ředitele Verony. Zatím jen někde v Newcastlu zmínili jeho jméno," citoval web tn.nova.cz slova uznávaného mládežnického kouče.

Rozpolcení slávisté: Kuchta v Rusku, Stanciu do Číny. A že je netopýr létající krysa? Co krysy na West Ham Hillu?

Zdroj: tn.nova.cz