Co donutilo Džeka opustit Citizens na vrcholu své kariéry? Prozradil také, kdo jej lákal zpět na Ostrovy

Co donutilo Džeka opustit Citizens na vrcholu své kariéry? Prozradil také, kdo jej lákal zpět na Ostrovy

Za svou dosavadní kariérou se může ohlížet se spokojeností ve tváři. Pětatřicetiletý bosenský kanonýr Edin Džeko toho má na svém kontě opravdu mnoho, ale mnohým dlouhou dobu vrtalo hlavou, proč na vrcholu své kariéry zvedl kotvy v Manchesteru City a zamířil do Itálie. Někdejší hlavní palebná síla římského AS aktuálně působící v Interu Milán prozradila několik zajímavostí z minulosti, které byly doposud pod pokličkou.

Džeko působil na Etihad Stadium mezi léty 2011 a 2015 a u fanoušků byl velkým oblíbencem. Ve 189 zápasech nastřílel 72 branek, což pomohlo Citizens k zisku dvou titulů v Premier League, FA Cupu v roce 2011 a Ligovém poháru v roce 2014. Pak ale přišlo překvapivé stěhování do Říma, nejprve v rámci hostování, poté i na trvalý přestup.

„Byl jsem asi v nejlepších letech své kariéry a nechtěl jsem být na lavičce náhradníků, proto jsem si vybral Řím. Vůbec toho nelituju, naopak. V Římě se mi nepodařilo vyhrát jen trofej, jinak to bylo šest nádherných let, které si budu nosit ve svém srdci navždy. V Manchesteru City se mi také líbilo, ale hádka s tehdejším koučem Manuelem Pellegrinim jasně ukázala, že bude nejlepší odejít,“ nechal se slyšet Džeko v rozhovoru pro Corriere della Sport.

Možnost vrátit se na Ostrovy se později naskytla, ale bosenský útočník ji s díkem odmítl. „Conte mě lákal do Chelsea, když tam působil, ale nebyl jsem si jistý, jestli se chci vracet do Anglie. Ozval se mi pak znovu, když převzal Inter Milán. Je paradox, že tu dnes jsem a on ne,“ dodal pětatřicetiletý střelec.

Zdroj: corrieredellosport.it