Višinský už u Nisy poznává praktiky Kozla: Rychlostně i co do fotbalovosti je to srovnatelné se Slavií

Višinský už u Nisy poznává praktiky Kozla: Rychlostně i co do fotbalovosti je to srovnatelné se Slavií

Jak už jsme vás informovali, mládežnický reprezentant Denis Višinský povýšil a zatímco podzim strávil ve druholigové Vlašimi, jarní část už zažije v barvách Slovanu Liberec, který ho získal ze Slavie na přestup.

Sešívaní ho však dle slov sportovního ředitele Jiřího Bílka tak úplně neztrácí. Případný budoucí odkoupení totiž pro ně bude mimořádně přívětivé. "Má to řadu výhod. Nejzásadnější je ta, že kluby o takového hráče pečují jako o vlastního. Pokud se mu daří a prosadí se, můžeme ho za výhodných a dopředu daných podmínek získat zpět. Stejný model se osvědčil u Jana Kuchty, v Liberci se rozvinul, vrátil se za velmi výhodných podmínek a ve Slavii dominoval. Pevně doufám, že by se u Denise Višinského mohl opakovat stejný scénář. Věříme, že díky takovému modelu si vybojuje pevnou pozici v sestavě Liberce, z čehož v budoucnu budou profitovat všechny strany," uvedl funkcionář z Edenu.

Sám ofenzivní či krajní záložník sice zmeškal generálku proti KF Škendija Tetovo (3:1), nicméně na nedělní výjezd do Zlína bude připraven, neboť se se Slovanem připravuje již od úvodu pracovního týdne.

"Jsem rád, že to dopadlo. Těším se na první zápas. Jsem šťastný, že tu mohu být,“ uvedl na stránkách fcslovanliberec.cz nový svěřenec trenéra Luboše Kozla.

Jeho nejbližší cíle jsou pochopitelné. "Rád bych se postupem času začal prosazovat do základní sestavy," přidal teenager, který už na sobě pocítil i decentní změnu klima...

“Rychlostně i co do fotbalovosti je to srovnatelné se Slavií. Je tu ale určitě větší zima než v Praze," podotkl na klubovém webu nyní devátého mužstva tabulky nový spoluhráč Stocha, Rabušice, Gebre Selassieho a spol.

Liberec přes zimu pumpoval do kádru kyslík. Kozel sází na perspektivu

Zdroj: fcslovanliberec.cz