Sivok teď nového útočníka nechce, aby nebrzdil vlastního odchovance. A zatím si neplácl ani s Brandnerem...

Sivok teď nového útočníka nechce, aby nebrzdil vlastního odchovance. A zatím si neplácl ani s Brandnerem...

Dynamo České Budějovice tuto zimu na přestupovém trhu až tak aktivní nebylo a byť přišlo o jednoho z nejlepších ligových střelců (Fortune Bassey už zařezává v Budapešti), žádná náhrada nepřišla.

Čím to? Sportovní manažer Tomáš Sivok to vysvětlil mimo jiné i tím, že by kouč David Horejš rád dal prostor nadějnému osmnáctiletému odchovanci Danielu Haisovi.

"Příchod útočníka jsme chtěli řešit formou hostování. Ještě to není úplně uzavřené, ale nechceme brzdit vlastního devatenáctiletého útočníka Haise. Jako klub musíme mít vlastní identitu a naši hráči musí mít přednost. Ale kdyby nás někde tlačila bota, budeme na to reagovat," informoval na webu idnes.cz funkcionář jihočeské značky ze Střeleckého ostrova.

Masivní ofenzivní posílení by mělo přijít až v létě, kdy v klubu budou končit hosté ze Slavie i Plzně. "Teď přestup útočníka dělat určitě nebudeme. To plánujeme až v létě, kdy skončí van Buren a Mihálik, Uvidíme, kolik peněz nám na to majitel dá," přidal na idnes.cz bývalý český reprezentant s bohatými zahraničními zkušenostmi.

Aktuálně osmý tým tabulky navíc jedná o prodloužení pracovní dohody s osmadvacetiletým Patrikem Brandnerem, který na podzim odehrál 441 minut a připsal si jeden přesný zásah Dosud ovšem neúspěšně a momentálně to vypadá, že se bude bývalý hráč Dukly či Příbrami brzy poroučet...

"Zatím jsme se nedomluvili. Nabídli jsme mu vylepšenou smlouvu, kterou nepřijal. Jednáme dál. Teď je na panu majiteli, jestli mu předložíme ještě lepší nabídku," doplnil na idnes.cz Sivok.

Zdroj: idnes.cz