Nešťastná situace pro Pleštila. Norský mistr Bodö/Glimt na něj čekal rok, ale stejně ho nemá...

Nešťastná situace pro Pleštila. Norský mistr Bodö/Glimt na něj čekal rok, ale stejně ho nemá...

Dvaadvacetiletý křídelník Dominik Pleštil se nakonec novou posilou norského Bodö/Glimt nestal a zatím si může nechat zajít chuť jak na Eliteserien, tak na vyřazovací fázi Konferenční ligy proti Celtiku Glasgow.

Dvojnásobný šampion norské nejvyšší soutěže přitom stál o svěřence Petra Rady s pětašedesáti starty ve Fortuna:lize dlouhodobě a do svého kádru ho vábil jak v lednu, tak v červenci loňského roku.

Když už se zdálo, že mu to na třetí pokus konečně vyjde a hráč, jenž na podzim odehrál za zelenobílé barvy 1550, už odcestoval za svým nápadníkem na španělské soustředění, vše zhatila neúspěšná zdravotní prohlídka. Alespoň tedy podle norské verze.

Pleštilův agent Martin Hrdlička to ovšem upřesnil. "Není pravda, že by Dominik v Bodö/Glimt neprošel zdravotní prohlídkou. Jen to vypadá, že po prodělaném covidu není dostatečně fit a bude potřebovat ještě pár dní na to, aby se dostal zpátky do kondice, která mu umožní plně trénovat a hrát soutěžní zápasy. Je to nešťastné. Skoro rok na něho Norové čekali, opravdu jej chtěli, ale momentálně není možné přestup provést. Potřebují posílit okamžitě. Dominik zůstává v Jablonci a uvidí se, co bude dál," citoval server isport.blesk.cz slova manažera.

Miroslavem Peltou vlastněný čtrnáctý tým Fortuna:ligy už ovšem s odstupným formou 15 milionů korun počítal a pro severočeský rozpočet jde o velkou ránu. Hrdlička v tomto směru podotkl, že přestupový termín v Norsku končí až v dubnu, takže není vyloučeno ani laso s pořadovým číslem 4.

Ohledně možného premiérového přesunu do zahraničí pak zmínil i možný zájem z Dánska a Belgie.

Zdroj: isport.blesk.cz