Proč Souček a spol. nemají v kabině posily? Moyes vysvětluje, že ani rakety nestačily

Proč Souček a spol. nemají v kabině posily? Moyes vysvětluje, že ani rakety nestačily

West Ham se třikrát pokusil překonat klubový rekord co se týká přestupové částky, ani jedna nabídka nebyla v Anglii a Portugalsku akceptována. Kouč Kladivářů s tím dokáže žít.  

“Nechtěli jsme v lednu plýtvat penězi na špatné podpisy.” Těmito slovy vysvětlil David Moyes prázdnou kolonku “příchody” v přestupové bilanci West Hamu za zimní transferové okno. Fanoušci Kladivářů se přitom právě k zimě upínali jako k termínu, kdy by bafuňáři WHU v čele s Moyesem mohli rozšířit úzký kádr, přičemž na vrcholu jejich priorit měl být střelec, který by poskytoval personální krytí Michaelu Antoniovi, jež je v podstatě jedinou možností Moyese na hrot útoku. Antonio ani nikdo jiný v kabině West Hamu nicméně konkurenci v zimě nezískal.

Nedá se přitom říci, že West Ham a Moyes byli úplně neaktivní. Klub podle slov skotského manažera podal během ledna nabídky na Kalvina Phillipse a Raphinhu z Leedsu, stejně jako Darwina Nuneze z Benficy. Všechny tři nabízené ceny přitom měli podle Moyesových slov být vyšší než klubový rekord, který drží - nepříliš vydařený - dva a půl roku starý transfer Sebastiana Hallera z Frankfurtu. Který West Ham přišel na padesát milionů eur.  Ani jedna z nabídek nicméně u protistrany nepadla na úrodnou půdu, respektive zájem uzavřít obchod.

Moyes si nicméně nezoufá. "Chci udělat jednu věc: chci se ujistit, že příznivci West Hamu mohou věřit, že se snažím utrácet peníze rozumně a že se snažíme přivést dobré hráče," prohlásil pro klubovou televizí kouč Součka, Coufala a Krále. Zároveň si pochválil podporu představenstva a vedení klubu (ve kterém nově figuruje jako spolumajitel i Daniel Křetínský) a slíbíl, že je připraven v létě za správné hráče se opravdu plácnout přes kapsu..”Víme, že rosteme, že jdeme správným směrem, a doufám, že v tom budeme pokračovat," uzavírá Moyes.

zdroj: football.london