Chovanec má rád funkce, ve kterých nemusí nic dělat. Internacionál Luhový se rozpovídal o českém fotbale

Chovanec má rád funkce, ve kterých nemusí nic dělat. Internacionál Luhový se rozpovídal o českém fotbale

Internacionál Milan Luhový se při startu jarní části české ligy rozpovídal pro slovenský Šport o českém fotbalu. Bývalý útočník se v rozhovoru poměrně otevřel a nebral si servítky.

„V bývalých východních zemích je společenské a fotbalové prostředí místy zkažené. V Česku něco prasklo i v minulosti, ale nedoléčilo se to. Rána se vyčistila na 80 procent. Nyní je otázka, do jaké hloubky budou chtít současný vřed vyšetřovatelé vyléčit a zda půjdou skutečné do hloubky,“ vyjádřilse Luhový hned na začátku rozhovoru ke korupční kauze „Šváb“ Romana Berbra. Když jsem viděl přepisy, měl jsem pocit, že tato společnost se nachází úplně mimo reality,“ poznamenal posléze.

Trojnásobný vítěz Československého poháru se však nebál v rozhovoru vyjádřit i zklamání nad osobnostmi fotbalu, které se v korupční kauze Berbra objevily. „Pro mě to bolo velké zklamání, když jsem se dozvěděl, že je v tom i Chovanec. On má rád funkce, ale nejvíc ty, kde nemusí nic dělat a bude dostávat peníze. Neznám ho blíže, ale jestli je pravda to, co se v souvislosti s jeho jménem píše ve spisu, tak to bol zoufalý krok zoufalého člověka,“ narážel Luhový na to, že si měl Chovanec v odposleších údajně od Berbra coby šéf komise rozhodčích nechat diktovat, co má odpovídat a jak má rozhodčí řešit.

Zlepšení obrazu českého fotbalu? Na základě úspěšnosti vyšetřování

„Smutné je, že tohoto frajera velké procento lidí v českém fotbale s otevřenými ústy poslouchalo. Co to je za člověka a způsob jeho přemýšlení, když se chválí a říká: Dejte mi stovku a já vám vrátím osmdesát… Toto je čistá a férová hra? Podle mě jen nekalá a špinavá. Z Pelty dělají chudáka, že dělal pro fotbal, hodně se mu odevzdával,“ vyjádřil se Luhový i k majiteli fotbalového Jablonce Miroslavu Peltovi. „Podle mého názoru zneužíval svoje postavení, když přicházel i k nějakým dotacím. Když se podávám na fotbalový Jablonec, tak by mě zaujímalo, jak je financovaný samotný klub, kdo do toho dává peníze. Když máte sehnat milióny, potíte se ještě v noci. Ale to už nechám na novinářích, aby se na to ptali,“ naznačil Luhový, kde on sám vidí potenciální problém.

A jak vidí účastník mistrovství světa v Itálii v roce 1990 možnost lepšího obrazu českého fotbalu? „Podstatné bude, jak moc policejní orgány půjdou do hloubky a kdo bude stíhaný. Důležité je zavřít ty nejvyšší a exemplárně je potrestat. Myslím si, že postupně na povrch vyplavou další věci. Největším překvapením pro mě je, že Ligová asociace, která zastřešuje kluby první a druhé ligy, prakticky mlčí,“ podivoval se Luhový v rozhovoru pro slovenský Šport.

A co bude podle Luhového na českém fotbalovém jaře nejzajímavější? „Mohou se objevit ještě skandálnější informace s ohledem na korupci jako v minulém roce. Ze sportovní stránky bude zajímavé sledovat, zda se Pavel Vrba vrátí do svého nejkvalitnějšího trenérského módu a jeho svěřenci dostanou Slavii pod větší tlak a zkomplikují pražskému konkurentovi cestu za obhajobou titulu,“ má jasno devětapadesátiletý bývalý fotbalista, co bude na jaře v českém fotbalu sledovat.

Zdroj: Šport.sk

Conte zkritizoval přestupovou politiku Tottenhamu. Budeme chytřejší, vzkázal