V bitvě Bayernu s Lipskem dojde na souboj kamarádů. Nagelsmann s Tedescem ale znalost jeden druhého před soubojem nepřeceňují

V bitvě Bayernu s Lipskem dojde na souboj kamarádů. Nagelsmann s Tedescem ale znalost jeden druhého před soubojem nepřeceňují

Trenéři Bayernu Mnichov a RB Lipsko Julian Nagelsmann a Domenico Tedesco se domnívají, že vědět, jak navzájem přemýšlí, nepřinese během víkendového střetnutí obou týmů ani jednomu velkou výhodu.

V Mnichově totiž dojde na souboj spolužáků – kamarádů. V roce 2016 spolu totiž Nagelsmann a Tedesco studovali stejnou třídu na trenérské škole DFB. Ale, přestože Tedesco zná Nagelsmanna lépe než většina ostatních, bývalý trenér Schalke se domnívá, že mu to při vzájemném souboji příliš nepomůže. „Jedna věc je znát trenéra soupeře, rozumět jeho nápadům a tomu, jak chce hrát s míčem a bez něj," řekl Tedesco na předzápasové tiskové konferenci. „Další věc je bránit se tomu, nebo využívat jejich systém v útoku. Jsou to dvě velmi odlišné věci. A v principu je to Bayern proti Lipsku - ne Nagelsmann proti Tedescovi,“ zdůraznil kouč saského klubu posléze.

Právě Nagelsmann a jeho úspěchy již při studiu trenérství byly pro současného trenéra Lipska i jakýmsi mentorem a inspirací. Přesto měl ve škole Tedesco paradoxně lepší známky než současný lodivod Bayernu Mnichov.

„Když jsme si dělali trenérskou licenci, byl jsem úplně vepředu ve třídě a on byl úplně vzadu. Nechtěl jsem být učitelovým mazlíčkem, takže jsem počkal pět minut před osmou a vešel jsem do učebny. Jediné volné místo už bylo ale jenom vpředu,“ vzpomíná Nagelsmann na studia s Tedescem. „Byli lidé, kteří během kurzu sledovali Pána prstenů. Ale já nemohl ani napsat něco do Googlu, protože můj laptop by byl okamžitě vypnut přednášejícím... Byla to velká nevýhoda, a proto jsem dostal hodnocení 1,3 a Domenico dostal 1,0,“ cituje Nagelsmanna Bundesliga.com. Ten je nicméně stejně jako jeho kamarád ze koly přesvědčen, že znalost toho druhého nepomůže ani Bayernu, ani Lipsku.

„Ví, co si myslím o fotbale - co chci, aby můj tým dělal - a vidí, o co se snažím. On Bayern proste zanalyzuje. Známe se dobře, ale není to tak, že bychom o sobě věděli každý detail. Nakonec, na čem opravdu záleží, tak to nejsou dva trenéři. Jsou to hráči na hřišti, kdo je v ten den v nejlepší formě, kdo má větší hlad, agresivitu, ochotu vyhrávat. Nakonec trenéři nejsou vždy nejdůležitějšími aktéry na hřišti,“ řekl Nagelsmann.

Zdroj: Bundesliga.com

Přestupové spekulace: Rozhořel se boj o Arauja, Liverpool plánuje Dybalu