Neuer a Lewandowski se mají v Bayernu nových smluv dočkat. Müller by ale mohl hledat novou výzvu

Neuer a Lewandowski se mají v Bayernu nových smluv dočkat. Müller by ale mohl hledat novou výzvu

Aktuální lídr německé nejvyšší soutěže směřuje za dalším mistrovským titulem, ale očekává se, že současný kádr Bayernu dozná v létě některých změn. Největší otazník se vznáší nad setrváním německého reprezentačního útočníka Tohomase Müllera, ale jak se zdá, že o svou budoucnost se rozhodně obávat nemusí.

Podle německého listu Bild řeší aktuálně vedení bavorského obra možnost prodloužení spolupráce s brankářem Manuelem Neuerem a útočníkem Robertem Lewandowskim. Obě zmíněné tváře jsou klíčovými hráči týmu a trenér Julian Nagelsmann by s nimi rád počítal i v dalších letech.

Podobného tahu by se ale nemusel dočkat Thomas Müller, který v Allianz Aréně působí již od mládežnických let. Součástí A-týmu je od roku 2009 a od té doby se podílel na celé řadě cenných trofejí.

Třiatřicetiletému hráči končí platný kontrakt v roce 2023, ale proslýchá se, že Bayern bude již v létě jednat o jeho uvolnění, aby za něj mohl inkasovat nějaký ten milion. Autor devíti branek a dvaceti asistencí v této sezóně v rozhovoru pro Bild připustil, že se zatím o jeho setrvání nejedná.

„Nikdo se mi neozval, ale nikdo neví, co přinese budoucnost,“ nechal se slyšet Müller, který je poslední týdny spojován se zájmem Evertonu a Newcastlu. Pro německého reprezentanta by se mohlo jednat o jeho první zahraniční angažmá, pokud v létě volání z Ostrovů vyslyší.

Zdroj: bild.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.