Rada ocenil nasazení Silného: Jeho poctivost a povaha je výborná, zapadl do kolektivu

Rada ocenil nasazení Silného: Jeho poctivost a povaha je výborná, zapadl do kolektivu

Jablonec v sobotu na startu jara opustil barážové pozice, když po trefě Kratochvíla slavil hubenou výhru nad Olomoucí. Pro severočeský klub to byla úleva, jak i na tiskové konferenci připustil kouč Petr Rada, ale i tak krotil euforii, neboť do konce sezóny zbývá ještě hodně zápasů a je nutné posbírat i další body.

Na podzim se Jablonci nedařilo v domácí nejvyšší soutěži, zatímco v Konferenční lize se prezentoval dobrými výkony. A tak se během zimní přestávky bylo třeba soustředit na zbytek sezóny, aby na severu Čech nemuseli v závěru ligy bojovat o holé setrvání mezi tuzemskou elitou.

„V prvním poločase to bylo hodně vyrovnané. Dostali jsme gól z ofsajdu, sami jsme měli velkou šanci Kratochvílem. První poločas jsme možná opticky byli více na jejich polovině. Olomouc má velice nepříjemné hráče. Chtěli jsme být po poločase aktivní, tentokrát si myslím, že to víc už vyburcovat z mojí strany nešlo, věk nezastavíte. Do druhé půle jsme vstoupili hodně aktivně, možná nejlépe v letošní sezoně a vstřelili jsme branku. Další šanci měl znovu Kratochvíl za dvě minuty, tentokrát mu to gólman chytil. Pak už to bylo ubojované. Olomouc pak hrála vepředu na Beneše s Růskem. Měli jsme i štěstí, byla tam tyč. Uhráli jsme to a jsme za ty tři body strašně rádi,“ hodnotil Rada oba poločasy proti Sigmě.

Urvat tři body proti Olomouci bral Jablonec všemi deseti, ale i samotný trenér poukázal na to, že jedna vlaštovka ještě jaro nedělá. „Ono každé vítězství by nás mělo povzbudit. Nevím, jestli někdo z našich hráčů zažil takovou situaci. Situace to není příjemná, je to někdy vidět na hřišti, když to zavání chybou. Musí tam být to nasazení, které tam dnes bylo. Nesmíte vypustit jeden souboj. Úleva může být, ale my musíme koukat dál. Půjdeme zápas od zápasu. Ale přejeme si lepší terény,“ pokračoval zkušený stratég.

V útoku nasadil zimní posilu Jana Silného, který na sever zamířil z druholigové Líšně. „Honza na to, že to bylo jeho první ligové utkání, mě překvapil. Udržel hodně balonů, pak mu sice odešly síly. Neměl to vůbec lehké s jejich stopery. Jeho poctivost a povaha je výborná, zapadl do kolektivu. Přeju mu, aby měl dobrou kariéru. Splnil se mu cíl, dostal se do ligy. Věřím tomu, že nám pomůže,“ dodal Rada na tiskové konferenci.

Zdroj: fkjablonec.cz