Aubameyang: Arteta měl se mnou asi problém. Nebyl jsem moc šťastný, ale v Barceloně je mi lépe

Aubameyang: Arteta měl se mnou asi problém. Nebyl jsem moc šťastný, ale v Barceloně je mi lépe

Překvapivý tah učinil Arsenal, když nechal gabonského reprezentanta v závěru lednového přestupového okna odejit zdarma do Barcelony. Katalánský gigant jej přivítal s otevřenou náručí a dvaatřicetiletý útočník následně připustil, že jeho vztahy s koučem Mikelem Artetou nebyly zrovna ideální.

O jeho odchodu se spekulovalo již delší dobu, ale věci nabraly nečekaně rychlý spád. Aubameyang opustil Londýn v poslední možný den zimního okna a tohoto tahu rozhodně nelituje. „Myslím, že se mnou měl problém. Nemám k tomu víc co říct. Nebyl jsem moc šťastný a tady je mi lépe,“ uvedl někdejší kapitán Arsenalu, který byl své funkce zbaven po porážce s Evertonem.

„Bylo to pár komplikovaných měsíců. Někdy je fotbal prostě takový. Nikdy jsem nechtěl udělat nic špatného. Teď to musím hodit za hlavu, protože je to minulost a já se chci soustředit jen na přítomnost,“ pokračovala někdejší akvizice Dortmundu, která mohla na Camp Nou zamířit jen po akceptování nižšího platu.

Na nové adrese se mu líbí i navzdory tomu, že Barcelona se v této sezóně výsledkově dlouho hledala a klubová pokladnice zeje prázdnotou. „Barca je skvělý klub, který musí vyhrát Ligu mistrů. Proto jsem přišel. Jsem tady, abych udělal vše, co je v našich silách, dostali jsme se zpět do Ligy mistrů a pak ji vyhráli. Vždycky bylo mým snem hrát La Ligu. Snil jsem o tom už jako dítě. Tohle je moje životní příležitost. Barca je jeden z nelepších klubů na světě a proto jsem tady,“ dodal Aubameyang.

Zdroj: skysports.com

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.