Klidně budu platit každý týden, je smířený s příspěvkem do týmové pokladny po nule na Slavii karvinský Bajza

Klidně budu platit každý týden, je smířený s příspěvkem do týmové pokladny po nule na Slavii karvinský Bajza

Byl jednoznačně největší šok tohoto ročníku fotbalové ligy. Karviná byla v úvodním jarním kole na Slavii outsiderem podle sázkových kanceláří v kursu vyšším než 20, přesto si Slezané odvezli z Edenu tři body. Za významného příspěvku všech šesti nasazených posil, nicméně největšího od gólmana Pavola Bajzy. Který po přestupu ze Slovácka vychytal v “jámě lvové” nulu.  

"Naše vítězství způsobilo v České republice velký šok. Píše se o něm již několik dní. Získali jsme nesmírně důležité tři body, vůbec jsme s nimi nepočítali," zářil v rozhovoru pro slovenský deník Pravda  spokojeností Pavol Bajza, zároveň ale - vědom si stále šestibodového karvinského deficitu na místa v tabulce, která znamenají byť jen baráž dodává: "Nebudou nám nic platné, pokud na ně nenavážeme v neděli doma proti Jablonci." Výhra na Slavii nicméně vlila MFK i svěřencům trenéra Páníka optimismus do žil a přinesla do kabiny trochu pozitivní nálady.

Mimo jiné i proto, že týmový pokladník konečně mohl zatřást měšcem a něco do kasy kabiny vybrat. Za první start, nulu i místo v sestavě kola, kam jej po zápase v Edenu nominoval deník Sport, se Bajza musel plácnout přes kapsu. “Musel jsem přispět do klubové pokladny, ale to nevadí. Klidně budu přispívat každý týden, pokud budeme vyhrávat a budu podávat dobré výkony. Právě proto jsem přišel do Karviné, abych pomohl týmu a dařilo se mi," hlásil v rozhovoru pro slovenský deník Pravda Pavol Bajza.

Zatím si tak své hostování ze Slovácka může jen pochvalovat. Naplňuje se, proč se z východu Moravy na její sever posunul.  "Brankáře trénuje Branislav Rzeszoto ze Slovenska, moc mě chtěl do týmu. Před mým příjezdem mi místo v sestavě nezaručili, ale příležitost ano,” přibližuje Pravdě Bajza okolnosti svého transferu. “Trenérovi brankářů to bylo jedno, ale hlavní trenér o tom nechtěl ani slyšet. Nakonec však pochopil mou situaci a souhlasil. Rozešli jsme se s tím, že se za pár měsíců vrátím," zakončuje Bajza. Nyní věří, že se nebude vracet jako gólman spoluzodpovědný za sestup.

zdroj: Pravda