Velká hvězda minulé slávistické éry zpět v Česku! Belaid se uchází o kontrakt v Jihlavě

Velká hvězda minulé slávistické éry zpět v Česku! Belaid se uchází o kontrakt v Jihlavě

Ve Slavii zářil. Pak se kariéra Tijani Belaida zadrhla. A ten vystřídal 14 dalších klubů. Oklikou přes ně se po jedenácti letech možná vrací do Česka. Podle informací serveru iDnes možnost jeho angažmá zvažuje druholigová Jihlava.  

Rozhodně by se stal nejznámějším jménem v jihlavském dresu, pravděpodobně i jedním z nejatraktivnějších v druhé nejvyšší české soutěži. Tijani Belaid, který na konci předminulé dekády působil tři a půl roku ve Slavii a dokonce s ní postoupil do Ligy mistrů, má v Česku stále jméno. I díky němu se tento bývalý tuniský reprezentant, aktuálně bez angažmá, na Vysočinu dostal. “Tijani s námi bude do konce tohoto týdne. De facto se jedná o jakousi vzájemnou zkoušku: my zjišťujeme, jaký je stav hráče. A Tijani se sžívá s prostředím v rámci Jihlavy,“ citoval kouče Kameníka server iDnes, který informaci o “velkém návratu” přinesl.

Podle trenéra Vysočiny se s čtyřiatřicetiletým pařížským rodákem, jež je aktuálně bez angažmá, Jihlava spojila skrze společného známého a nyní by do konce týdne měla vyhodnotit, zda li je bývalá opora Slavie schopna týmu pomoci v jeho jarní snaze o útok na barážové umístění. Podle Kameníka je Belaid možností angažmá v Jihlavě nadšen a rád by týmu pomohl. “Líbí se mu projekt Vysočiny, který tady je a dává příležitost mladým hráčům. Říkal, že se ho chce účastnit,.Chce se vrátit na hřiště, trénovat, působit opět v České republice, kterou velmi dobře zná. A kde se mu dařilo,“ tvrdí Kameník.

Hráč, který po angažmá ve Slavii (kde začínal na hostování z Interu Milán) hrál třeba v anglickém Hullu, německém Unionu Berlín, portugalském Moirense nebo v týmech v Indonbesii, Tunisu či Egyptě by podle představ Jihlavských měl týmu pomoci s výchovou mladších hráčů nebo třeba v komunikaci se senegalským útočníkem Mame Alassanem Tallem, který hovoří jen francouzsky. “Byli bychom rádi, kdyby nám pomohl je vychovat, usměrnit a zároveň jim ukázal svou kvalitu,“ přál by si v případě dohody na ose hráč-klub Kameník. Vrátí se Tijani Belaid do českého fotbalu? 

O švédské lize nemám moc ponětí, připouští Chaluš a byl hodně překvapený kvalitou kádru Malmö

zdroj: iDnes