Zbrojovka dál posiluje. Její FNL dominující kádr pro cestu za postupem posílil i "zimní" slávista Blecha

Zbrojovka dál posiluje. Její FNL dominující kádr pro cestu za postupem posílil i "zimní" slávista Blecha

Brno před jarní částí Fotbalové národní ligy vsadilo na kvalitu. A po brankáři Šimanovi z Plzně a záložníku Nečasovi z Liberce si i dalšího fotbalistu půjčilo z kádru týmu z české špičky. Novou posilou Zbrojovky se tak na osmnáctiměsíční hostování stal záložník sešívaných Filip Blecha.  

Ve Slavii se příliš neohřál, užil si zimní soustředění v Algarve a stěhuje se do moravské metropole. Filip Blecha má za sebou turbulentní měsíce. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Bohemians na podzim hostoval ve Vlašimi, kde svou bilancí 8+5 upoutal Jindřicha Trpišovského a spol a v zimním přestupovém okně tak podepisoval transfer do Slavie. Nyní se opět stěhuje o klub dál a skutečnost, že Brno má po osmnáctiměsíčním hostování opci na Blechův přestup naznačuje, že při “bližším ohledání” slávistické trenéry příliš nezaujal (zároveň si Slavia ponechala možnost si Blechu po každém půlroce stáhnout zpět do Prahy) . O průnik do nejvyšší soutěže se tak ofenzivní středopolař bude snažit z nižších pater. A v Brně se na něj hodně těší

“O Filipa jsme stáli dlouho. Na našem seznamu vytipovaných hráčů byl hodně vysoko. Jsme rádi, že se vše povedlo domluvit a může se postupně zapracovat do našeho týmu. Jde o fotbalistu, který přinese kvalitu do středu pole. Zejména směrem do ofenzívy nám zvýší variabilitu. Věřím, že směrem dopředu budeme ještě nebezpečnější," hodnotil pro Sport.cz nejnovější posilu trenér “Flinty” Richard Dostálek. Kouč jednoznačného lídra FNL, který soutěži před jarem dominuje s desetibodovým náskokem, Blechu přivítal jako třetí posilu do kádru, respektive možná přímo do základní sestavy.  

A podobně pozitivní pocity má z nového angažmá i Filip Blecha. “O zájmu Brna jsem se dozvěděl už na podzim. Pak se začal řešit můj přestup do Slavie, takže jsme nějakou dobu v kontaktu nebyli, ale pak se ve Zbrojovce dozvěděli, že je možnost mne nějakou formou získat. Zájem byl veliký, určitě největší ze všech klubů, pak se to nějakou dobu řešilo a dostalo se to do finálového bodu,“ okomentoval svůj přesun pro web Zbrojovky Blecha. Premieru za Brňany by si mohl odbýt už v sobotní přípravě proti slovenské Podbrezové.

zdroj: Sport.cz