Rada bude v Karviné na tribuně. Čtvrtá žlutá mě mrzí, nevím za co jsem ji dostal, tvrdí

Rada bude v Karviné na tribuně. Čtvrtá žlutá mě mrzí, nevím za co jsem ji dostal, tvrdí

Katastrofální podzim po kterém seděli na barážové pozici začali v Jablonci napravovat hned od začátku jara když v prvním utkání dokázali svěřenci trenéra Rady přetlačit nejtěsnějším možným výsledkem Sigmu Olomouc. Vzhledem k tomu, že oba týmy pod Jabloncem též vyhrály, je jeho posun v tabulce do jisté míry jen “kosmetický.” A Severočechy v neděli v Karviné čeká jeden ze zápasů jara.  

Bez dvou tradičních útočníků Martina Doležala a Tomáše Čvančary se poprvé minulý týden proti Olomouci představili fotbalisté Jablonce a vzhledem k vytěžení tří bodů z utkání a solidní premiéře Jana Silného to zvládli lépe, než si sami možná představovali. Co asi neočekávali byl stoprocentní úspěch jejich pronásledovatelů, když jak Teplice proti Bohemians, tak Karviná na Slavii vyhráli stejným výsledkem 1:0. A souboj o záchranu tak hoří pro Jablonec, který je dlouhodobě zvyklý na úplně jiná patra tabulky, dál. A nyní jede tým Petra Rady do Karviné. 

To bude vzhledem k postavení v tabulce pro oba týmy dost klíčový zápas, jakkoliv jej kouč Severočechů odmítá přeceňovat. “Pro nás je v naší situaci každý zápas velmi důležitý. První jarní kolo jsme zvládli, i když to bylo těžké na složitém terénu. Teď jedeme ven. Karviná ožila vítězstvím na Slavii, to asi nikdo nečekal. Mají tam určité změny, zkušeného trenéra Páníka. Doufám, že bude dobré hřiště. Chceme hrát dobrý fotbal a potřebujeme body,” hlásí lakonicky zkušený trenér hostí.

Ten nicméně atmosféru lavičky ve Slezsku nezažije a koučovat své svěřence bude moci jen z tribuny. Tam jej poslal disciplinární trest. “Čtvrtá žlutá karta mě mrzí. Nechápal jsem ale, za co jsem ji dostal. Je to nepříjemné, v každém případě celý realizační tým jsme jednotní, takže bych v tom neviděl nějaký zásadní problém,” prohlašuje kouč, která je v domácí soutěži dlouhodobě znám svou vznětlivou náturou. 

zdroj: fkjablonec.cz