Na Spartu jedeme s respektem, ale ne se strachem, ujišťuje kapitán Viktoriánů Hejda

Na Spartu jedeme s respektem, ale ne se strachem, ujišťuje kapitán Viktoriánů Hejda

Nedělní šlágr české nejvyšší soutěže proti sobě postaví Plzeň a Spartu. Viktoriáni zavítají na horkou letenskou půdu a věří, že by mohli proti aktuálně třetímu celku uspět a upevnit tak své postavení v čele tabulky.

Plzeň se pyšní dobrou vzájemnou bilancí, neboť dokázal uspět v šesti z posledních sedmi ligových zápasů. V kabině Plzně panuje před ostře sledovaným zápasem natěšenost. „Tyto velké zápasy mám rád. Jenom škoda, že nemůže přijít více lidí. Ale určitě to bude zajímavé,“ poukázal zkušený obránce na fakt, že nedělní šlágr by měl být pikantní pro hráče, ale taktéž zajímavý pro fanoušky.

Hosté aktuálně vedou tabulku, ale bodové zisky jsou u prvních třech týmů velmi vyrovnané, proto je zřejmé, že se bude hrát o hodně. „Máme čtyřbodový náskok na Spartu. Jsme nažhavení a natěšení. Bude důležité chytit začátek, protože Sparta na nás určitě půjde už od první minuty,“ nechal se slyšet Hejda.

Zatímco Plzeň na úvod jara slavila hubenou výhru s Hradcem Králové, Sparta remizovala na půdě Českých Budějovic. Ve středu však vyřadila Slavii ve čtvrtfinále MOL Cupu, což ji zvedlo sebevědomí. „Díky tomu se určitě lépe nabudila, ale jak jsem říkal, máme na soupeře náskok a jsme v lepší situaci. Navíc co si vybavím zápasy se Spartou, tak většina z nich se nám vždy, alespoň z hlediska výkonu, povedla. Jedeme tam s respektem, ale určitě ne se strachem,“ pokračoval kapitán, který na svém dresu nosí číslo 2.

Zdroj: fcviktoria.cz