Barcelona je na lovu nového gólmana. Xavi živí plamen naděje, že zláká talent z Francie

Barcelona je na lovu nového gólmana. Xavi živí plamen naděje, že zláká talent z Francie

Barcelona se na hráčském trhu rozhlíží po novém brankáři. Na vině je fakt, že týmová dvojka Neto už nechce krýt záda Ter Stegenovi a v létě by si ráda našla zázemí, kde by se dočkala většího herního vytížení. Německý reprezentant by měl být i nadále jedničkou, ale trenér Xavi už větří, koho by mohl mít v záloze pro případ potřeby.

Podle španělského deníku Mundo Deportivo má Barcelona zájem v létě zlákat třiadvacetiletého brankáře Nantes. Alban Lafont plní u svého chlebodárce v Ligue 1 pozici jasné jedničky a navíc na své paži vykazuje kapitánskou pásku.

Francouzský reprezentant do jednadvaceti let je považován za jednoho z nejzajímavějších brankářů v Evropě a kolem jeho jména krouží již několik zájemců. Odchovanec Toulouse působí v Nantes od roku 2019, kdy zde hostoval z italské Fiorentiny a v létě minulého roku se zrodil trvalý přestup.

V Ligue 1 odchytal Lafont již 92 zápasů a vykázal v nich 21 čistých kont. Podle Transfermarkt se jeho cena pohybuje okolo 10 milionů eur, ale očekává se, že Barcelona by si musela připlatit. Aktuálně má v Nantes smlouvu do roku 2024. Pokud by se jeho příchod nepodařilo realizovat, mohl by Xavi povolat Inaki Penu, který hostuje v Galatasaray Istanbul.

Zdroj: mundodeportivo.com