Partnerství Messiho s PSG by mohlo trvat pouhý rok. Návrat na Camp Nou se ale vylučuje…

Partnerství Messiho s PSG by mohlo trvat pouhý rok. Návrat na Camp Nou se ale vylučuje…

Argentinský velikán Lionel Messi není na své současné adrese šťastný. Přesně na tento problém poukazuje celé řada evropských zdrojů a zároveň spekulují, že by jeho partnerství s PSG mohlo trvat pouhý rok. Návrat na Camp Nou se ale vylučuje…

Po dlouhých sedmnácti letech věrné služby v katalánských barvách překvapivě loni v létě zvedl kotvy a zamířil do francouzské metropole. Již úvodní zápasy ale naznačily, že se Messi v Paříži herně hledá a jen stěží se adaptuje na nové prostředí.

PSG věřilo v jeho schopnosti, ale v necelé dvacítce zápasů napříč všemi soutěžemi se prosadil jen v sedmi případech a přidal jednu asistenci. V Ligue 1 se střelecky trápí a ve třinácti kolech vstřelil pouze dva ze zmíněných sedmi gólů.

Stále více se skloňuje, že by Messi v létě mohl okusit další změnu klubových barev. Španělská média dokonce zmiňovala možnost návrtu na Camp Nou, což se však nejeví jako pravděpodobné. Trenér Barcelony Xavi by jej asi přivítal s otevřenou náručí, stejně tak i fanoušci, ale Messi neměl v posledních letech příliš vřelé vztahy s prezidentem Joanem Laportou.

Možná, aby předešel dalším možným problémům, se jeví jako možnější varianta návrat do rodné Argentiny. Již několikrát se totiž nechal slyšet, že by rád kariéru ukončil v klubu Newell's Old Boys, odkud v roce 200 zamířil do Evropy.

Zdroj: espn.com

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.