Trpišovský chválil výkony Tecla a Juráska. Jak to vypadá s nasazením Masopusta proti Fenerbahce?

Trpišovský chválil výkony Tecla a Juráska. Jak to vypadá s nasazením Masopusta proti Fenerbahce?
OBSAHUJE VIDEO

Po závěrečném hvizdu se mu dýchalo o poznání lépe, přesto nemohl skákat radostí do stropu, neboť jeho svěřenci vyhráli rozdílem jediné branky. Jindřich Trpišovský pochválil na tiskové konferenci některé hráče ze své družiny a vyjádřil se také na adresu Lukáše Masopusta a jeho absenci v sestavě.

Trenér pražského celku si pochvaloval po první jarní výhře zodpovědnou defenzivu, ale i Stanislava Tecla, kterého do základní sestavy zařadil na úkor Michaela Krmenčíka. „Potřebovali jsme nějakého hráče, který za to trochu vezme, za kterým tým půjde. Cítili jsme, že v předchozích dvou zápasech tíha zodpovědnosti některým hráčům spíše ubližovala. Spoléhali jsme na Standu jako na vůdčí typ, je jeden z kapitánů týmu, zbytek máme na marodce. Jednak jsme věřili tomu, co se stalo, tedy že tým za ním na hřišti půjde, druhá, že ho bude organizovat. I proto jsme ho na konci nestřídali, i když se samozřejmě nabízelo, že bychom střídáním zvětšili naši výšku. Standa je ale hráč, kterého na hřišti všichni poslechnou, což bylo vidět i na konci zápasu. Jeho mentalita, nastavení a obětování se pro výsledek a pro tým, je nakažlivá pro všechny. V utkání to splnil a k tomu předvedl i docela slušný výkon na to, kolik absolvoval běžeckých a osobních soubojů s Daníčkem a Kadlecem. Ve stejné kvalitě vydržel v podstatě až do 95. minuty, což je u útočníka vždy složité. Splnil přesně to, co jsme chtěli, ať už mentálně, tak fotbalově,“ prozradil kouč sešívaných důvod, proč dostal Tecl přednost v útoku.

Poprvé v základu se objevil David Jurásek, který do Edenu přišel teprve před třemi dny. I tak si ale za své vystoupení v Uherském Hradišti vysloužil slova chvály. „Jednak to byla trochu z nouze ctnost, což mu samozřejmě pomohlo. Moc jiných alternativ jsme neměli. Hned po zápase už jsem některé kluky začal připravovat na Fenerbahce, protože Alex Bah je vykartovaný, takže jsem dva lidi upozorňoval, ať se na čtvrtek připraví na pravého beka. Druhým důvodem, proč David nastoupil, bylo, že jsme mu zkrátka věřili. Chtěli jsme ho už od zimy, je to levonohý hráč. Jediné, co jsme mu přizpůsobili, byla změna ve stoperské dvojici, kdy jsme zatáhli Holyho, protože jsme nechtěli mít dva debutanty v obraně vedle sebe. U Juryho jsme si byli jistí hned na začátku, i vzhledem k nastavení, se kterým přišel. Působí, jako by tu byl tři měsíce, i když je tu teprve tři dny. Zdravé sebevědomí mu rozhodně nechybí. Další věc byla, že jsme potřebovali zarputilost, kterou má, sílu v osobních soubojích a fotbalovou kvalitu. Čím dříve se zapojí, tím lépe. Jak říkám, jeho nasazení se nabízelo, chtěli jsme ho už delší dobu. Máme videomateriál, se kterým můžeme pracovat. Je skvělé, že týmu pomohl, kdyby nastoupil třeba v těch předchozích utkáních, kde jsme nehráli tak zodpovědně, tak by se třeba dostával do horších situací, než se proti Slovácku dostával,“ pokračoval zkušený stratég.

V utkání mnozí postrádali přítomnost opory Lukáše Masopusta. Překvapivá absence reprezentant na levém kraji obrany by ale neměla být dlouhá. „Lukáš měl problém na stehenním svalu, rezonance je ale čistá, v pondělí nebo úterý by se mohl zapojit do plného tréninku. Byl to nějaký diskomfort, který v inkriminovaném místě cítil, věříme ale, že už se doléčuje a v příštích dnech se zapojí do tréninku,“ dodal Trpišovský.

Zdroj: Slavia.cz