Letenský Hložek na cestě do Liverpoolu?

Letenský Hložek na cestě do Liverpoolu?

Adam Hložek je dalším ze zajímavých talentů v České republice. Ve svých devatenácti letech je tahounem Sparty, proto se nedivme neutuchajícímu zájmu zahraničních klubů. Svůj zájem nyní stále více zintenzivňuje Liverpool. Podaří se mu tohoto mladého hráče získat do svého kádru?


Liverpool chce Hložka do svého týmu

Football Insider uvádí, že Liverpool o osmnáctiletého forvarda pražské Sparty činí stále více intenzivním. Klub jej sleduje již řadu měsíců, teď však má zájem tohoto mladíka vyhrát v přestupovém kolotoči. A není jediný. Po jeho službách touží také AC Milán či West Ham. Nabídka Liverpoolu se pohybuje mezi 15 – 20 miliony Eur. Server Transfermarkt ocenil hodnotu Adama Hložka na 12 miliónů eur (cca 300 miliónů korun).

Liverpoolu byl připsán zájem o hráče na začátku minulého roku, když o tom v dubnu informoval Football Insider. V té době se psalo, že náborový tým Liverpoolu hledá nové možnosti, jak osvěžit svou útočnou linii po neuspokojivé sezóně 2020/21.

Kdo je Adam Hložek?

Adam Hložek je český fotbalový útočník, narozen v Ivančicích. Nyní hraje za Spartu. Začínal v klubu FC Ivančice a dále v brněnské Zbrojovce. V roce 2014 se uskutečnil jeho přestup do Sparty. Za Spartu debutoval v sezóně 2018/2019 2. října ve 3. kole poháru proti Slavoji Polná, kde také poprvé skóroval.

Svůj ligový debut měl 10. listopadu proti Karviné, kdy se stal nejmladším hráčem Sparty zasahujícího do ligového utkání. 9 března vstřelil svůj první ligový gól proti Plzni a stal se tak nejmladším střelcem v historii ligy. Ve své první sezoně v rudém dresu vstřelil celkem 4 góly (3 v lize a 1 v poháru) a v pouhých 16 letech se stal velmi důležitou součástí základní sestavy Sparty. V současné době tento hráč působí i jako reprezentant v Českém národním týmu. Sázkové kanceláře v ČR vám umožní vsadit si na další zápasy Sparty. V současné době je nejproduktivnějším hráčem Fortuna Ligy. Vstřelil několik gólů a u dalších asistoval, objevil se na Euro 2020.

O Hložka je neutuchající zájem

S příchodem každého dalšího přestupového období se osobnost zahraničních fotbalových klubů zaměřuje právě na Hložka. Zájem má nejen Liverpool, ale klub odmítl nabídky také Dortmundu, Bayernu či AC Milán. Například Borussia Dortmund za tento fotbalový zázrak nabízela v létě cca 650 milionů korun, zkraje zimy pak přišel s nabídkou Ajax (cca 520 milionů korun). Před dvěma lety se spekulovalo o jeho odchodu do Arsenalu či BVB. Dalším zájemcem o talentovaného mladíka je také West Ham, kde by měl parťáky z reprezentace Tomáše Součka a Vladimíra Coufala.

Podle vedení Sparty zatím nemá o prodej Hložka zájem a o odchodu svého klíčového hráče nechtějí na Letné prozatím ani slyšet. Co bude v letní sezóně se zatím neví. Samotný Hložek se netají tím, že by rád působil v Premier League. Je tak dost dobře možné, že nakonec skutečně zamíří do Liverpoolu. Otázkou však zůstává, zda by to byl pro Hložka správný krok. V případě, že by měl opustit Spartu, letenský klub bude požadovat částku pohybující se mezi 15 až 20 miliony liber, tedy 445 miliony až takřka 600 miliony korun.