Trest může Vyšehrad definitivně zdevastovat. Loď už kvůli Vlašimi, Prostějovu a Viktorii Žižkov opustili důležití hráči

Trest může Vyšehrad definitivně zdevastovat. Loď už kvůli Vlašimi, Prostějovu a Viktorii Žižkov opustili důležití hráči

Z vyšetřování Etické komise vyplynulo, že Slavoj Vyšehrad, který dokončil svou skupinu v ČFL na čtvrté pozici, svými aktivitami poškozoval i sám jeho tehdejší sportovní ředitel Roman Rogoz.

"V životě člověk dělá spoustu chyb. Angažovat Romana Rogoze byla jedna z mých největších. Jestli po něm budu nějakou škodu vymáhat? Obávám se, že si toho na něm moc nevezmu. Ale každopádně počkáme, až všechny ty věci doběhnou, včetně pravomocného rozsudku. A pak se k téhle otázce ještě vrátíme," citoval web seznamzpravy.cz slova majitele Slavoje Jaroslava Klímy.

Byť mělo pražské mužstvo šanci díky podzimním výsledkům útočit na postup do FNL, disciplinární trest může pro nynější áčko vymazat kompletní odvetnou část a navíc ho poslat o dvě třídy níž až do pražského přeboru.

K oslabení kádru už ostatně došlo. "Pár důležitých hráčů už odešlo. Suchan je ve Vlašimi, Hroník v Prostějově, Vandas na Žižkově. Další hráči trénují, čekáme, co řekne odvolací komise. Uzávěrka profesionálních přestupů je 22. února. Když budou všichni vědět, že hráče nemůžete na jaře nasadit, jejich cena půjde prudce dolů k nule. Máme tu i mládežnické týmy. Přeřazení áčka do přeboru by znamenalo snížení tabulkových cen hráčů třeba o 70 procent. Každopádně platí, že pokud se trest potvrdí, bude to mít pro klub devastující účinky," přidal současný sportovní ředitel Pavel Vandas, jehož vyjádření nabídl server seznamzpravy.cz.

Vyšehrad v roce 2022 zatím pouze prohrává. Viktoria Žižkov ho skolila 2:0, Varnsdorf ho roztřílel poměrem 6:1 a 3:2 ho přehrála také rezerva Mladé Boleslavi. Soutěžní boje by měly Slavoji, ve kterém stále trénuje také exparťan Ondřej Svědík, začít 12. března proti Jiskře Domažlice. Je však pravděpodobné, že k ničemu takovému nedojde.

Pane Vrbo, dejte tam nějakého Karabce, jestli ho znáte, radil fanda Sparty. Žádná hitparáda, ale Slavia zase vede

Zdroj: seznamzpravy.cz