Pět největších favoritů na zisk koruny pro nejlepšího střelce české nejvyšší soutěže?

Pět největších favoritů na zisk koruny pro nejlepšího střelce české nejvyšší soutěže?

Byť už je v Česku v rámci elitní soutěže odehráno hned jednadvacet kol, kanonýři se zatím až tak nečiní a na vedení ve střelecké tabulce stačí deset branek.

Protože už jsou například Jan Kuchta i Fortune Bassey ze hry, neb se odebrali v zimní pauze do zahraničí, pojďte se spolu s námi podívat na ty útočná tykadla, která mají k tomuto datu největší šanci zabojovat o status nejgólovějšího hráče soutěže...

O průběžné vedení se dělí Jean-David Beauguel z Viktorie Plzeň, Václav Jurečka ze Slovácka a Ladislav Almási z Baníku Ostrava.

Nejmenší porci odehraných minut potřeboval ke svým 10 přesným zásahům vytáhlý Francouz z Doosan arény, jenž pobyl na hracích plochách jen 1253 minut. Mladý Slovák z Bazalů je na 1328 minutách a forvard z Uherského Hradiště strávil na prvoligových kolbištích 1523 minut čistého času.

Jakub Rada z Hradce Králové i Ondřej Lingr sice nastříleli o gól více než ostravský Jiří Klíma i Matěj Pulkrab ze Sparty, nicméně protože jsou záložníci, zmínění forvardi z Bazalů a Letné jsou k navýšení svých střeleckých bilancí přeci jen o něco blíž.

P.S.: Zcela ze hry samozřejmě nejsou ani Ewerton (7), Adam Hložek (6), Mojmír Chytil (6), Milan Škoda (6), Jakub Pešek (6), Nemanja Kuzmanovič (6), David Puškáč (6) nebo Tomáš Poznar (6). I když ti by museli mít zbytek jarní části mimořádně povedený.

Největší favorité na nejlepšího střelce české ligy:

10 - Jean-David Beauguel
10 - Václav Jurečka
10 - Ladislav Almási
7 - Matěj Pulkrab
7 - Jiří Klíma

Zdroj: fortunliga.cz