Sparta se výjimky na více než tisícovky diváků do hlediště na Partizan zatím nedočkala, lobbuje za ni i Tvrdík

Sparta se výjimky na více než tisícovky diváků do hlediště na Partizan zatím nedočkala, lobbuje za ni i Tvrdík

Je to otázka tří hodin. 180 minut. Od pátku tohoto týdne už pandemická pravidla budou dovolovat fotbalovým klubům zaplnit polovinu hledišť svých stadionů. Sparta nicméně jeden ze svých zápasů jara hraje už ve čtvrtek od 21.00.  

Pouhá tisícovka diváků bude podle aktuálních informací podporovat Spartu v osmifinále Konferenční ligy proti Partizanu Bělehrad, když letenští zatím na ministerstvu zdravotnictví neuspěli s žádostí o výjimku, která by jim umožnila nabídnout sedadlo více fanouškům. Zápas přitom začíná ve čtvrtek v devět hodin večer, za pouhé tři hodiny se pak pravidla budou měnit a na sobotní ligové zápasy už kluby budou moci pustit naplnit polovinu kapacity svých hledišť.

"Od konce tohoto týdne (v pátek) bude možné na sportovních akcích zaplnit 50 % kapacity stadionu, a tak vedení ACS zažádalo o výjimku, aby se toto pravidlo vztahovalo už na čtvrteční utkání. Bohužel navzdory enormní snaze klub doposud neobdržel finální rozhodnutí," napsala Sparta na svých webových stránkách, přičemž podle svého tiskového mluvčího Ondřeje Kasíka je Sparta eventuálně připravena na schválení žádosti rozjet další prodej vstupenek.

Za Spartu se ve smyslu podpory její žádosti postavil i šéf konkurenční Slavie Jaroslav Tvrdík. "Bylo by absolutně nepochopitelné, kdyby AC Sparta výjimku nedostala. Potřebujeme v pohárových zápasech podporu srovnatelnou s našimi soupeři. Hrajeme o důležité body do koeficientu UEFA, který ovlivní náš profesionální fotbal v příštích letech. Držíme palce, ať zvítězí rozum!" napsal Tvrdík na Twitter. Bude mít Sparta proti Partizanu Bělehrad ve čtvrtek adektvání podporu?

zdroj: sparta.cz