Je to pro nás komplikace, připouští po prohře se Zlínem liberecký Knobloch, ale na odložené zápasy se nevymlouvá

Je to pro nás komplikace, připouští po prohře se Zlínem liberecký Knobloch, ale na odložené zápasy se nevymlouvá
OBSAHUJE OHLASY

Jarní premiéra se Slovanu Liberec nevyvedla. Po dvou odložených zápasech se dočkal až deset dní po oficiálním zahájení ligového jara a ze Zlína si odvezl prohru 2:0. Přičemž ani výkon svěřenců Luboše Kozla nebyl nikterak přesvědčivý.  

“Asi bych to zhodnotil tak, že na balonu jsme byli dobří, co se týče kombinace. Ale směrem dopředu jsme si toho příliš nevytvořili. Naopak Zlín si chytře počkal a jasných gólových situacích měl více,” komentoval zápas pro webové stránky Liberce Milan Knobloch, podle kterého je výsledek pro ambice Liberce problémem.  “Je to komplikace. Jednak v boji o prostřední skupinu, ale i o tu spodní, protože týmy se dotahují. Komplikace je to i z pohledu boje o tu horní skupinu. Všechny možnosti jsou momentálně ve hře, je to opravdu vyrovnané. Spodní skupina se dotáhla na tu prostřední, “ čte tabulku Knobloch.

Nadšený výkonem svých svěřenců nebyl ani jeho šéf, Luboš Kozel. “Jsem zklamaný, utkání jsme nezvládli a bylo na nás znát, že jsme hráli první utkání. Domácí byli agresivnější, přímočařejší. Pak jsme se dostali do hry, ale neměli jsme šance. Po přestávce jsme začali líp, ale dovolili jsme domácím jít do vedení po situaci, která byla lehce bránitelná. To rozhodlo, Zlín pak potvrdil svoji výhru gólem z brejku,” nabídl svůj pohled na utkání Kozel s tím, že domácí vyhráli zaslouženě. 

Mnohem pozitivněji než liberecký protějšek mohl zápas hodnotit jeho zlínský protějšek Jan Jelínek. “Měli jsme dobrý vstup do zápasu, byli jsme nebezpečnější, za tu aktivitu jsme si zasloužili branku. Liberec se dostal do tlaku až v samotném závěru, kdy nám docházely síly. Kluci si sáhli na dno a jsem rád, že to zvládli. Takhle se bojuje o tři body doma,” chválil své svěřence zlínský kouč a za oživení hry chválil Vukadinoviče, s tím, že si srbský navrátilec svým výkonem řekl o základní sestavu.

zdroj: ČTK/fcslovanliberec.cz